Місто і регіон

За спалювання трави й відходів ніжинців каратимуть жорсткіше – ПравдаТУТ Ніжин

Із проханням посилити відповідальність для порушників, що нехтують правилами благоустрою, звернувся до начальниці сектору моніторингу Ніжинського відділу поліції Інни Музиченко заступник міського голови Григорій Олійник. Мова йде передусім про паліїв сухої трави. Прибираючи свою прибудинкову територію, “особливо сумлінні” господарі палять, як сміття, так і сухостій. Не  спиняють їх ні часті пожежі від такої “сумлінності”, ні густе задимлення, що травить час від часу сусідів та містян, ні скалічені вогнем польові звірята, ні інспекції та штрафи. Палять, тихцем ховаються, іноді “попадаються” та знову палять.

Головний інспектор Ніжинського МРВ управління держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Шевченко каже, майже кожного дня пожежники отримують більше 10 викликів та їдуть гасити загоряння в екосистемах. Рятувальники закликають не палити суху траву й не легковажити.

“Прийшов, мабуть, час, коли такі порушники мають нести серйозну відповідальність. Повинні бути не попередження, а матеріальна відповідальність. Останніх днів п’ять по Ніжину спостерігається масове спалювання рослинності, що переростає в значні пожежі. Потрібно реагувати принципово й показувати цих людей громаді”, – зазначає Олійник. Він сказав, що для посилення мір для тих, хто нехтує вимогами й правилами благоустрою, наразі націлено поліцію й відділ із благоустрою.

За місяць правоохоронцями було складено 9 протоколів за ст. 152 КУпАП (порушення в сфері благоустрою). За цією статтею, палії мають витягнути з гаманця  від 340 до 1360 грн., а посадові особи (керівники підприємств, установ, організацій всіх форм власності) та суб’єкти підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.

Як дотримуються жителі правил благоустрою й як прибирають свою територію, стежитимуть працівники виконавчих органів ради та їх структурних підрозділів, яких закріпили за вулицями міста. Із цього тижня вони розпочинають огляд вулиць, проводитимуть роз’яснювально-попереджувальну роботу, фіксуватимуть  порушення й передаватимуть дані у відділ із благоустрою міськради. Відповідне розпорядження підписав міський голова Анатолій Лінник 26 березня цього року. Це вони робитимуть не рідше двох разів на рік, виходячи з потреби та виробничої необхідності (як правило, до 10 квітня та до 10 вересня відповідно).

“Незалежно від форми власності чи підпорядкування, ми будемо реагувати на факти порушення правил благоустрою. Усі посадові особи, що нехтують нормами закону, приватні домоволодіння, ОСББ, підприємства/установи/організації – усі користувачі нестимуть однакову відповідальність”, – попереджає міський голова.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua
Close