Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

За рішення військового командування добровольчий загін Ніжинської громади має шанс отримати статус повноцінного військового формування

З перших днів війни з російськими окупантами на захист рідного Ніжина стали три військових формування: Збройні Сили України, батальйон територіальної оборони і добровольчий загін Ніжинської територіальної громади. Кожне з цих формувань, відповідно, або вже мало, або отримало свого керівника і своє підпорядкування. А от поставлена перед ними задача була спільною – протистояння агресору.

Завдяки високому професійному рівню наших захисників, чіткій злагодженій співпраці між собою та місцевою владою, яка забезпечувала надійний тил, ворог до міста не потрапив. Всі спрацювали на «відмінно», за що ніжинці їм безмежно вдячні.

Тепер, коли запеклі бої на Чернігівщині закінчилися, ми маємо можливість поспілкуватися з нашими захисниками у спокійній обстановці. Наш сьогоднішній співрозмовник — керівник добровольчого загону Ніжинської територіальної громади Руслан Костриця.

«Наш загін створений розпорядженням Ніжинського міського голови від 1 березня, згідно із Законом України. Зазначалося, що дане військове формування є ДОБРОВОЛЬЧИМ. Тобто до нього могли записатися всі охочі, хто мав дві складові: хоч якийсь військовий досвід і щире бажання захищати рідний Ніжин від окупантів. Штаб відкрили у Ніжинській школі №1. Охочих виявилося чимало.

Таким чином, вже півтора місяці наш добровольчий загін забезпечує охорону об’єктів критичної інфраструктури, патрулювання міста цілодобово здійснюють приблизно 15 піших патрулів.

У перші дні війни ми будували фортифікаційні споруди на вході у Ніжин. Нещодавно нас залучали до розбору завалів, утворених у результаті зруйнувань будівель, у населених пунктах Нова Басань і Новий Биків», — зауважив Руслан Іванович.

Очільник добровольчого загону дозволив журналісту «УН» побувати у штабі та відвідати нараду керівного складу. Нарада тривала з півгодини.

Керівник Р. Костриця поставив перед підлеглими чіткі задачі. Одна з них – організувати найближчими вихідними суботник і навести лад у приміщенні штабу та на прилеглій території.

«Явка обов’язкова. Машини нам нададуть», — зауважив Руслан Іванович.

Підлеглі порушували питання щодо забезпечення оборонців сухпайками, пальним, обговорювали чергування.

Після наради Р. Костриця пояснив журналісту, що паливом та пайками оборонців забезпечує Ніжинська міська рада. Ліки і генератори надавали благодійники. Щодня Руслан Іванович звітує на нарадах у міській раді про ситуацію у місті.

Спілкуючись з Р. Кострицею, журналіст не могла не порушити актуальну і болючу тему для представників добровольчого загону. Справа у тому, що останніми днями у соцмережі лунають звинувачення на адресу місцевої влади Ніжина про те, що вона «не дає можливості узаконити загін», а без цього оборонці не можуть отримувати відповідні виплати.

Зі слів Руслана Івановича, з самого початку йшлося про утворення саме ДОБРОВОЛЬЧОГО загону Ніжинської громади. Тобто люди записувалися до даного військового формування на добровільних засадах.

«Якщо у Збройних Силах, батальйоні тероборони під керівництвом Володимира Жука заробітна плата передбачалася відразу, то у нас – ні. І у людей був вибір: йти в ЗСУ або в добровольчий загін. Але наразі ми намагаємося добитися справедливості», — пояснив керівник добровольчого загону.

Про яку саме справедливість йдеться? Справа у тому, що наразі Р. Костриця досі не набув повноцінного статусу командира загону. Це справа непроста і, на жаль, не дуже швидка. Керівнику військового формування потрібно отримати цілу низку погоджень від певних структур, пройти безліч перевірок. Остаточне рішення прийматиме керівник тероборони України. Поки що по всій країні таке рішення прийняте тільки в трьох містах.

Ніжинський міський голова Олександр Кодола підключився до вирішення даного питання. Тому у добровольчого загону Ніжинської територіальної громади є шанс отримати офіційний статус військового формування, що надасть можливість представникам загону отримати відповідні довідки і заробітну плату на підприємствах, де оборонці працювали до війни.

«Якщо нам таки вдасться досягти мети, то ми станемо четвертим в Україні добровольчим загоном, який буде визнано повноцінним військовим формуванням з відповідними можливостями», — підкреслив Р. Костриця.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2022-04-15 01:24:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин