Україна і світ

За рахунок нових технологій виробництва безпілотників ми можемо перевершити агресора протягом року – Володимир Яценко

Будівельні матеріали м.Ніжин

Група українських інженерів із Дніпра розробила безпілотник із різними модифікаціями для подолання ворожої ППО та більш ефективного виконання бойових завдань. Про це в інтерв’ю розповів ініціатор проєкту, один із засновників Монобанку Володимир Яценко.

– Ми створили універсальний кадр, який модифікується для потрібного бойового завдання протягом години – від тактичного (розвідник або ударний дрон) до оперативного (робота на великих відстанях від лінії фронту з тим самим функціоналом).

Володимир Яценко разом із групою інженерів із Дніпра роблять різні модифікації безпілотників. Це спеціальний контейнер для 20 зарядів ВОГ-17М, які впадуть точно на голову окупантам.

– Ми поставили собі завдання зробити дуже дешевий і ефективний БПЛА, спеціально пристосований для вирішення бойових завдань. Є такий показник як ймовірність подолання РЕБ та ППО противника. За розрахунками він у нас один із найкращих через застосування новітніх технологій, а його дешевизна нівелює збитки від його втрати при виконанні бойового завдання. У нас був випадок, коли один із безпілотників, який ми передали ЗСУ, окупанти 10 днів не могли збити засобами ППО. Щоб його знищити, вони використали ракету БУК. Уявіть собі – проста, практично базова модель безпілотника, яка коштувала не більше $5 тис., змусила ворога витратити ракету ціною $200 тис., – розповів Володимир Яценко.

Він наголосив, що за рахунок нових технологій виробництва Україна може перевершити агресора у кількості та якості безпілотників протягом року.

– Скажу так, і це не якесь припущення, ми можемо протягом року досягти паритету з агресором у цьому питанні. На сьогодні це навіть не питання фінансів. У мене дуже багато запитів на продаж, але я для себе прийняв рішення, що ми не продаємо, а передаємо наші апарати в правильні підрозділи, де вони будуть використовуватися максимально ефективно. Головне завдання, яке я вирішую організаційно – логістичне. Закупівля комплектуючих для виробництва 300 апаратів напружує навіть китайців. Можу сказати, що ми зараз закуповуємо комплектуючі партіями щонайменше для 100 апаратів, – зазначив Володимир Яценко.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-01 17:19:38

Магазин Автозапчастин м.Ніжин