Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

За п’ять місяців до відкриття ринку в уряді назвали орієнтовну вартість землі

За п’ять місяців до відкриття ринку в уряді назвали орієнтовну вартість землі

Вартість одного гектара після відкриття з 1 липня 2021 року ринку сільськогосподарських земель становитиме приблизно $2 тис., повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко в інтерв’ю Радіо НВ. Він назвав запуск ринку своїм головним завданням на посаді міністра агрополітики.

Лещенко впевнений, що з липня ринок запрацює, водночас, за його словами, серед учасників ринку передумов до великого попиту на наділи немає.

Як зазначив міністр, на сьогодні оренда землі в Україні становить не менше як $150 за гектар. І вона щороку зростає. І, безумовно, цей пасивний дохід цікавий усім. Чиновник додав, що земля – це краще за будь-який депозит, оскільки її капіталізація зростає щороку, а орендна плата збільшується щорічно.

Тому продавати землю не треба. Це класний актив, який стабільно приноситиме гроші, – вважає Лещенко.

Згідно із законом про ринок землі, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів зможуть купувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тис. гектарів землі. Питання про те, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

28 квітня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №2178-10 про ринок землі.

Документ набуде чинності 1 липня 2021 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

09.02.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова