Україна і світ

За підписання Харківських угод: суд дозволив арешт Януковича ще в одній справі

Будівельні матеріали м.Ніжин

Печерський райсуд Києва 23 травня обрав колишньому президенту Віктору Януковичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Йдеться про так звані Харківські угоди, підписані ним з РФ, якими продовжено термін перебування Чорноморського флоту Росії в Криму.

Цей епізод розглядається в рамках кримінального провадження про державну зраду – ч. 1 ст. 111 ККУ.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року у Харкові Віктор Янукович підписав від імені України угоду з Російською Федерацією, якою продовжив на 25 років строк перебування Чорноморського флоту РФ на території АР Крим, замість підготовки до його виведення.

Слідчі вважають, що Янукович за попередньою змовою з колишнім прем’єр-міністром Миколою Азаровим фактично надав Росії допомогу у проведенні підривної діяльності проти України.

Підписання Харківських угод створило передумови для збільшення чисельності військ РФ на території України, їх переоснащення, а в подальшому – вторгнення збройних сил країни-агресора та окупації Криму.

Досудове розслідування у провадження здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Днями, 19 травня, Печерський районний суд Києва погодив дозвіл на арешт Віктора Януковича у провадженні щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України до РФ.

Тобто йдеться про його вчтечу з України 23 лютого 2014 року.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-23 22:27:58

Магазин Автозапчастин м.Ніжин