Україна і світ

За минулий рік в Україні сталося 9 тис. ДТП з участю “євробляхерів”

У Києві “євробляхери” вимагають відстрочити набуття чинності штрафів за нерозмитнені автомобілі

Джерело: 112.ua

За минулий рік в Україні сталося 9 тис. ДТП з участю "євробляхерів"

За минулий рік в Україні відбулося 9 тис. ДТП за участю автомобілів на іноземній реєстрації. Про повідомила начальник департаменту інформаційного забезпечення, аналізу та методології страхування МТСБУ Олена Машаро, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Найбільша кількість ДТП за участю іноземних ТЗ на території України скоїли водії автомобілів з польською, литовською та болгарською реєстрацією. Українські автовласники в 2018 році уклали 7,550 млн договорів міжнародного страхування “Зелена карта” та здійснили понад 3,5 тис. ДТП за межами країни. Розмір заподіяної шкоди склав близько 10,5 млн євро Найбільша кількість ДТП по українській “Зеленій карті” відбулася в Польщі (28,4%), РФ (21,7%), Німеччини (9,7%)”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автівки із-за кордону та збільшені штрафи за нерозмитнені автівки.

Обидва закони набули чинності 28 листопада торік.

Пільговий період закінчився 22 лютого 2019 року. Ця поступка діяла 90 днів і передбачала розмитнення з коефіцієнтом 0,5. З 23 лютого всі автомобілі на іноземних номерах розмитнюються за повною ставкою акцизного податку. Ще протягом трьох місяців можна буде сплатити штраф 8500 грн, щоб закрити режим транзиту та перейти до оформлення автівки в режим імпорту. При цьому власників авто на єврономерах не будуть притягувати до відповідальності за прострочення режиму тимчасового ввезення або транзиту, ухилення від сплати митних платежів.

З 24 травня ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, будуть платити штраф 170 тисяч гривень. Авто можуть взагалі конфіскувати.

Вчора, 14 травня, голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна заявила, що члени комітету розглядають можливість введення пільг для тих, хто не може розмитнити авто на єврономерах.

Джерело: www.112.ua