Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

За «круглим столом» зустрілися місцева влада Ніжина та люди з інвалідністю

3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. Сьогодні Ніжинський міський голова Олександр Кодола разом із заступником міського голови Іриною Грозенко взяли участь у заході, який організував Ніжинський Жіночий рух «ЗА МАЙБУТНЄ» на чолі з Наталею Радченко.

У неформальній обстановці зустрілися представники влади та вихованці реабілітаційного центру «Віра», їхні батьки, члени громадської організації «Час для нас», Українського товариства глухих.

Рік тому Жіночий рух «ЗА МАЙБУТНЄ» ініціював і щоденно працює над проєктом «Голос людей з інвалідністю». Це робиться задля покращення умов життя людей з обмеженими можливостями.

Їх учасники порушують важливі питання щодо проблем, із якими зіштовхуються люди з інвалідністю, та пропонують своє бачення їх вирішення.

Міський голова Олександр Кодола привітав присутніх зі святом, зауваживши, що 3 грудня – День сильних духом людей, щиро подякував всім, хто опікується людьми з інвалідністю, надає їм всіляку підтримку, побажав міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку.

Заступник міського голови Ірина Грозенко поінформувала про роботу, яка проводиться місцевою владою з людьми-інвалідами на території Ніжинської громади, озвучила проблемні питання, які — за наявності можливостей – вирішуватимуться.

Одна з таких проблем – транспортна. Сьогодні у ніжинських інвалідів немає можливості дістатися до потрібного місця. Зі слів Ірини Вікторівни, наразі ведуться перемовини з однією з релігійних організацій щодо запровадження у Ніжині соціального таксі.

«На жаль, у місті сьогодні немає свого транспорту. Тільки перевізники. Міська рада відшкодовує їм кошти за проїзд 10 категорій громадян. Щоб ви теж їздили безкоштовно», — зауважив міський голова.

Обговорювалося питання пересування інвалідами-візочниками вулицями Ніжина.

«Ми намагаємося створити безбар’єрний простір для всіх категорій громадян. Ви бачили, що на реконструйованих вулицях немає бордюрів? Ми заздалегідь продумуємо проекти, які замовляємо. І це стосується не тільки вулиць міста, а й всіх громадських місць», — зазначив очільник міста.

Йшлося й про ділянку від кафе «Автограф» до Ощадбанку. Тут буде гарна пішохідна зона, лавки. Наразі вже замовлено проект.

Присутні щиро подякували міському голові та його команді за проведену роботу, зауважили, що місто розквітає з кожним днем. При цьому враховуються потреби людей з обмеженими можливостями: на вулицях є спуски, підйоми, у громадських місцях – пандуси.

«Так, за останній рік ми дуже підтягнулися у багатьох сферах діяльності, у місті дедалі з’являються спортивні майданчики, футбольні поля. Зроблено багато, але й роботи попереду ще чимало», — підкреслив Олександр Михайлович.   

Слово надали всім охочим. Чимало проблемних питань було озвучено на «круглому столі». Це такі потреби: придбання 5 слухових апаратів, кожен з яких коштує 25-30 тис. грн.; ремонт приміщення Ніжинського УТОГу;  стоматологічне обладнання для дітлахів з вадами здоров’я; влаштування на роботу повнолітніх з обмеженими можливостями, а дітей – до гуртків і спортивних секцій.

Всі пропозиції та зауваження міський голова обіцяв детально вивчити і вирішити за наявності можливостей та повноважень.

«Головне – пам’ятайте: ви не залишилися сам на сам зі своїми проблемами. Є місцева влада, яка вас не тільки слухає, а й чує», — зазначив Олександр Михайлович.

 Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото Ніжинської міської ради

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-03 23:06:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин