Місто і регіон

За кором буде дифтерія: а чи є у Ніжині вакцина?

Міністерство охорони здоров’я неодноразово повідомляло про ризик спалаху дифтерії, що може прийти після спалаху захворювання на кір. Причиною цього називають низький рівень вакцинації.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей, що проводиться за графіком і ревакцинація кожні 10 років для дорослих.

Відзначимо, що дітям у Ніжині можна безоплатно зробити вакцину АКДП в ін’єкційному кабінеті дитячої поліклініки. 

Для дорослих, за даними Центру первинної медико-санітарної допомоги, також є вакцина АДП (від дифтерії і правця). Людину, якій потрібно зробити цю вакцину за графіком повідомляють з пункту сімейної медицини, якщо ж не повідомили, то можна звернутись самому.  

Читайте також: Небезпечний кір: чи загрожує Ніжину спалах інфекції
 

Ще один момент, стосовно вакцинації  – вакцина від корі для дорослих. 

Згідно національного календарі щеплень вакцинація від корі (комплексна вакцина КПК від корі, паротиту, краснухи) проводиться для дітей у віці один та шість років  і надалі не здійснюється. Проте дорослі можуть зробити КПК за бажанням, купивши в Києві вакцину або звернушись до приватної клініки.

Щоправда, за словами гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗу Лариси Гетьман, якщо є достовірні відомості про проведення планових щеплень від кору у віці 12 місяців і 6 років, то ревакцинація у старшому віці не потрібна у 98% випадків.


Довідково: під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. 

mynizhyn.com

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: mynizhyn.com

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Close