Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

За “гаванським синдромом” у працівників спецслужб США може стояти ГРУ РФ – розслідування

Російське ГРУ може бути причетне до так званого гаванського синдрому в американських дипломатів, урядовців та працівників спецслужб.

Про це йдеться в розслідуванні The Insider, 60 Minutes та Der Spiegel, повідомляє CBS.

Зазначено, що у 2016 році на Кубі багатьом американським і канадським працівникам місцевого консульства раптово ставало погано, вони відчували сильний тиск у вухах, напад нудоти і паніки, скаржилися на дивні звуки. Наслідки переслідували співробітників роками. Згодом це дістало назву “гаванський синдром”.

Зараз дивляться

З часом стало відомо, що подібні інциденти повторюються з дипломатами та працівниками спецслужб США по всьому світу.

Розслідувачі стверджують, що існує зв’язок між поїздками працівників російського ГРУ з військової частини № 29155 і випадками “гаванського синдрому” у різних регіонах світу.

Випадки “гаванського синдрому” в співробітників США

Зокрема, у листопаді 2014 року у німецькому Франкфурті співробітники американського консульства зіткнулися з серією дивних атак. Одна зі дипломатів згадує, як різко відчула себе погано прямо в будівлі консульства — сильний тиск у грудях, запаморочення, нудота, гучні звуки в голові.

За кілька днів до цього постраждала бачила підозрілого чоловіка, який фотографував будівлю консульства. На фотографії, наданій журналістами, вона впізнала в ньому представника ГРУ Єгора Гордієнка.

У 2016 і 2017 роках група агентів ГРУ перебувала в Китаї, де РФ організовувала ралі Шовковий шлях. Цей час також збігається із повідомленнями про дивні проблеми зі здоров’ям серед американських дипломатів.

На такі ж симптоми скаржилась ще одна ідентифікована постраждала — дружина американського дипломата, сім’я якого переїхала до Грузії. Симптоми почалися під час візиту представника ГРУ в Тбілісі. На наданій журналістами фотографії вона впізнала Альберта Авер’янова — сина російського генерала і глави частини 29155 Андрія Авер’янова. Вона бачила Альберта біля свого будинку в момент, коли почула дивні звуки і їй стало погано.

Чи існує “гаванський синдром”

“Гаванський синдром” – настільки незвичне явище, що тривалий час дослідники сумнівалися в його реальності і списували симптоми на психосоматику. Водночас зараз даних настільки багато, що заперечувати наявність цього явища вже неможливо: із сотень скарг встановлено кілька десятків добре перевірених випадків, де фіксуються пошкодження мозку, вказують у розслідуванні.

Група експертів у США дійшла висновку, що “гаванський синдром” спричинений “унікальною комбінацією характеристик, що не можуть бути пояснені відомими екологічними або медичними умовами і можуть бути викликані зовнішніми подразниками”.

Чи може стояти РФ за поганим самопочуттям працівників американських спецслужб

У березні 2023 року Управління директора національної розвідки (ODNI) опублікувало звіт, у якому заявило, що вплив іноземного противника на виникнення синдрому” “дуже малоймовірний”.

Це шокувало колишніх і чинних дипломатів, офіцерів розвідки та членів їхніх сімей, які вважають інакше.

– Поки незрозуміло, навіщо Кремлю могли знадобитися такі атаки. Але з розмов стало ясно, що стратегія таки мала ефект: багато співробітників перестали працювати за російським напрямком, розуміючи, що можуть стати інвалідами і при цьому не отримати належної допомоги — оскільки часто їхні скарги приймають за психічний розлад, – йдеться у матеріалі.

Журналісти вказують, що після даного розслідування американська влада може переосмислити своє ставлення до “гаванського синдрому” та розпочати повноцінне розслідування інцидентів.

Раніше на Харківщині співробітники СБУ затримали агента російського ГРУ, який намагався підірвати лінії електроживлення залізничних колій та рухомого складу поблизу вузлової станції.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-01 12:46:07