Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

За дві доби «аномальної ожеледиці» чернігівські комунальники використали 570 тон протиожеледної суміші

За дві доби «аномальної ожеледиці» чернігівські комунальники використали 570 тон протиожеледної суміші

У Чернігові кілька діб поспіль спостерігалися незвичайні погодні умови, коли при температурі замерзання падав дощ, який миттєво створював ожеледицю.

Працівники комунальних підприємств міста працювали цілодобово, але долати наслідки льодових опадів було дуже важко. На подолання ожеледиці тільки за дві доби було використано 570 тон сольової та піщано-сольової суміші.

Про це повідомив начальник КП «АТП-2528» Руслан Волок на щотижневій нараді у міськраді 15 грудня.

Cумарно, з усіх комунальних підприємств, такою роботою в місті займаються близько 400 працівників різних спеціальностей. Але в ці дні КП задіювали і той трудовий ресурс, який не мав цим займатися – водіїв інших машин, ремонтників-дорожників, всіх наявних робітників.

За дві доби «аномальної ожеледиці» чернігівські комунальники використали 570 тон протиожеледної суміші

За словами Руслана Волока, цілодобово працювали і техніка, і люди вручну. Зокрема, в ніч з неділі на понеділок, орієнтовно до 2.00 год. усе місто посипали десь піском, десь сіллю. Але в 2.15 год. пішов сильний дощ і все змив. Температура тоді була мінус 4-5 градусів. Техніка знову виїхала та посипала всю територію. Після 6-ї години знову пішов затяжний дощ, який звів зусилля практично нанівець. 

На центральних автомобільних дорогах, завдяки техніці, з проблемою вдалося впоратися краще, але з тротуарами й територією у приватному секторі виникли складнощі – особливо там, де велика техніка проїхати не могла. Вручну посипати тротуари під дощем, який відразу перетворювався на лід, фізично було нереально. Крім того, на тротуарах, вкладених плиткою, тала вода залишалася на швах, замерзала й все одно створювалась ожеледиця.

Через таку складну ситуацію в місті значно збільшилась кількість людей, які звернулися за медичною допомогою до травмпункту. Тільки за минулі вихідні до лікарні з травмами звернулися 200 чернігівців, у понеділок – більше сотні.

Міський голова запропонував у такі екстремальні, через погодні умови, дні більше залучати на допомогу працівників фірм та підприємств, аби вони допомагали розсипати піщано-сольову суміш на тротуарах біля своїх офісів. Відповідну вазівку поспілкуватися з керівниками підприємств та установ щодо цього отримали комунальні служби і «Муніципальна варта».

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.12.2020