Місто і регіон

За борг за комуналку більше 340 гривень з травня позбавлятимуть права на субсидію – ПравдаТУТ Ніжин

Сім’ї, які заборгують за комунальні послуги більше, ніж 20 неоподаткованих мінімумів, тобто 340 гривень, з травня можуть втратити право на отримання субсидії. Таке нововведення Уряд затвердив 6 лютого.

Про це написали на сайті ПІК.

Роз’яснення, як діятиме постанова, нині отримали управління соцзахисту на місцях. Ірина Марченко, начальниця управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у Чернігові ради розповіла UA:Чернігів про нововведення.

Вони пов’язані із монетизацією субсидій. Після введення її в дію, управління соцзахисту визначатимуть, чи призначати надалі субсидію, дивлячись на заборгованість. Щоб втратити субсидію, варто заборгувати за комунальні послуги протягом місяця, а не двох, як було раніше.

Ірина Марченко начальниця управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради: ” Даною постановою, це постанова №62, передбачені зміни: якщо сума заборгованості за комунальні послуги прострочена і становить більше двадцяти неоподаткованих мінімумів, сім’я втрачає право на призначення субсидій. Призначення субсидій, у свою чергу, ми будемо проводити з 1 травня, тобто з першого травня ми будемо визначати право на подовження субсидій і визначати, чи має домогосподарство право на її отримання у подальшому”.

Нагадаємо, процес монетизації субсидії почнеться у березні. Тоді субсидії за лютий готівкою отримають сім’ї, яким її призначили з 2018 року. Якщо виплата субсидій готівкою буде затримана з вини Міністерства соціальної політики і людина не зможе сплатити комунальні послуги вчасно – тоді у продовженні субсидії не відмолять, сказала Ірина Марченко.

Відео UA: Чернігів


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua