Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

За 50 секунд – 100 математичних операцій та декламування гімну: 13-річний Ярослав Івашко встановив рекорд України (Відео)

Чернігівець Ярослав Івашко встановив Національний рекорд України — за 50 секунд виконав усний рахунок 100 математичних дій з трьохзначними числами. Він декламував гімн сімома мовами та одночасно рахував.

Про це повідомляє портал “Суспільне.Новини”.

Ярослав Івашко декламував гімн України такими мовами: українською, польською, англійською, німецькою, іспанською, французькою та італійською. Одночасно з цим додавав та віднімав. Це вправи з ментальної арифметики. Числа з’являлися на екрані на пів секунди.

 Займатися ментальною арифметикою Ярослав розпочав у сім років.

– Протягом шести років, щодня я заходив на платформу. Я тут рахував ці приклади. Спочатку мене навіть не цікавило це, я трохи не розумів навіщо це. А мої батьки казали, тобі це сподобається. І зараз я розумію, чому, – розповідає Ярослав Івашко.

Свою першу перемогу він здобув на Чемпіонаті Чернігова, а далі переміг на Всеукраїнському та Всесвітньому рівнях.

Ярослав Івашко, світлина

Ярослав Івашко, світлина “Суспільне.Чернігів”

– У 2020 році я посів перше місце у групі “Анзан” серед старших в Україні. У 2020-2021 роках також були олімпіади Всесвітнього масштабу в онлайн форматі. У 2021-му я посів третє місце у “Анзан” серед усього світу, серед 27 країн, — говорить пан Ярослав.

За словами тренерки із ментальної арифметики Тетяни Ларіної, методика розвиває і тренує дві півкулі мозку. Це уява та логічне мислення, що сприяє інтелектуальному розвитку. Вона пояснює, навчання починається з простих дій, коли учні вивчають спеціальну рахівницю “Абакус”.

Тетяна Ларіна, світлина

Тетяна Ларіна, світлина “Суспільне.Чернігів”

– Вивчають цифри та числа і запам’ятовують. Потім другий етап — вони переносять її в уяву. Рухи руками допомагають виконувати дії в уяві, — розповіла Тетяна Ларіна.

Мати рекордсмена Катерина Івашко розповідає: ментальна арифметика допомогла Ярославу у багатьох сферах, зокрема, у вивченні іноземних мов.

Катерина Івашко, світлина

Катерина Івашко, світлина “Суспільне.Чернігів”

– В його неповні 14 років в нього вже є баскетбол, театральні гуртки, курси англійської, яку він почав вивчати з чотирьох років, ледве навчившись говорити. Є курси німецької, іспанської, народні та сучасні танці. Наразі він серйозно вивчає три мови. І додатково намагається виконувати якісь вправи, – говорить Катерина Івашко.

Тепер Ярослав хоче взяти невелику паузу та відпочити. Каже, останні місяці напружено тренувався, але попереду має більші цілі, наприклад, стати політиком.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-10-15 10:41:13