Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

За 2023 рік проведена рекордна кількість трансплантацій та вибудоване медичне партнерство – Радуцький

На засіданні колегії Міністерства охорони здоров’я 1 квітня було обговорено досягнення медичної галузі України за 2023 рік. Про це розповідає голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Досягнення у медицині

Одним із основних досягнень минулого року є значний розвиток трансплантології. Всього у 2023 році було проведень 598 операцій з пересадки органів та 342 – стовбурових клітин. Ці показники є рекордними за всю історію незалежності України.

Також вагомі успіхи помітні у сфері реабілітації та ментального здоров’я. Оновлене законодавство дає змогу проводити реабілітацію з використанням мультидисциплінарного підходу.

Зараз дивляться

Навчання з базової психологічної допомоги пройшли понад 80 тис. медпрацівників первинки.

Міжнародна співпраця

Завдяки міжнародній підтримці, протягом минулого року в Україну надходила гуманітарна допомога. Всього прийшло гумдопомоги на 16 млрд грн, з них 1,5 млрд грн – через платформу Президента UNITED-24. Це дало змогу закупити дев’ять тисяч одиниць медобладнання серед нього: 15 лінійних прискорювачів, 191 швидка допомога та 28 апаратів МРТ.

Радуцький також відзначив ініціативу першої леді Олени Зеленської щодо медичного партнерства.  За минулий рік було укладено 26 меморандумів, а станом на зараз їх кількість зросла до 39.

Прогрес відзначено і в законодавчій сфері. Верховна Рада України прийняла ряд законів, вони стандартизують лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, забезпечують функціонування телемедицини, а також легалізують медичний канабіс.

Минулоріч медична галузь виконала вимоги Угод про асоціацію ЄС на 78%.

Джерело: Михайло Радуцький

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-02 11:19:24