Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

З липня в Чехії скасовують виплати на компенсацію житла для українських біженців

У Чехії хочуть внести зміни в закон про допомогу українцям. Грошову компенсацію зможуть отримати лише власники помешкань, які житимуть з біженцями під одним дахом.

Про це повідомляє видання ProUkrainu.

– Нині чехи, які  надають біженцям з України житло, квартири чи будинки з місцем для відпочинку, кухнею, ванною кімнатою та доступом до питної води, отримують від уряду компенсацію – допомогу солідарності, – йдеться у повідомленні. 

За одного біженця власник квартири отримує 5 тис. крон на місяць, 9 тис. крон – за двох, 15 тис. крон – за 5 і більше осіб. 

Зараз дивляться

Згідно з Lex Ukrajina IV ще у червні 2023 року люди отримають соціальну виплату солідарності. 

А вже в липні на виплату матиме право власник, який ділить своє житло з біженцем та проживає з ним під одним дахом, а також якщо біженцям надають всю квартиру, тоді вартість житла враховуватиметься у фінансовій допомозі. 

Також за новими правилами біженці не матимуть права на виплати державних соціальних допомог, виплати на проживання та на субсидію на житло.

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року Польща теж внесла зміни до закону про допомогу біженцям з України.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Відтепер українці, які безплатно живуть у центрах розміщення понад 120 днів, з березня сплачуватимуть половину вартості проживання та харчування, а з травня — 75%.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-02 19:54:23