Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

З 10 січня на чернігівському автобусному маршруті №3 зросла вартість проїзду

З 10 січня на чернігівському автобусному маршруті №3 зросла вартість проїзду

10 січня пасажири, що користуються маршруткою №3 (ТЦ «Епіцентр» (Чернігів) – Дачі (Киїнка), відчули подорожчання газу – за проїзд до кінцевої зупинки від них стали вимагати не 12, а 13 гривень.

Як пояснив начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Чернігова Олександр Рижий, у межах міста ціна залишається на рівні 8 гривень. Якщо ж ідеться про поїздки до дачних масивів у сільській місцевості, то перевізники вправі на підставі спеціальної методики обраховувати витрати та визначати вартість перевезень. Зміну тарифів вони мають узгоджувати з місцевими громадами, до яких доставляють пасажирів.

Напередодні, 6 січня, з представниками Киїнської ОТГ зустрівся Геннадій Мекшун, представник ДП «Пассервіс» ПАТ «Чернігівавтосервіс», яке обслуговує маршрут №3. Про це кореспонденту Високого Валу телефоном повідомив сільський голова Киїнки Андрій Головач.

«Перевізник пояснив, що ціна газу метану з початку січня зросла удвічі і возити пасажирів стало нерентабельно. Тому вартість проїзду вирішили підвищити на 1 гривню. Також Геннадій Мекшун говорив, що автобуси готуються перевести з метану на інше, більш дешеве, пальне», – розповів він.

З 10 січня на чернігівському автобусному маршруті №3 зросла вартість проїзду

Ситуацію також прокоментував генеральний директор ПАТ «Чернігівавтосервіс» Володимир Козир. За його словами, головною причиною перегляду тарифів є здорожчання метану з 1 січня з 23 до 48 гривень за кубометр.

«Саме таким газом ми до цього заправляли 99 відсотків автобусів. За нової ціни ніякої рентабельності немає, нам треба зупинятися. Тому ми зараз докладаємо зусиль, аби перевести машини на інший вид пального – пропан, бензин тощо. Але на це треба час, місяць-півтора. Аби хоч якось працювати у перехідний період, нам і довелося підвищити вартість проїзду», – пояснив Володимир Козир.

Він також додав: за попередніми розрахунками, після переведення автобусів на більш дешеве пальне ціна поїздок не має зрости.

Фото – Facebook-група «Новини Чернігівщини»

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
11.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь