Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

З 1 липня ЄС вводить Covid-сертифікати- що про них відомо

Європейський цифровий Covid-сертифікат покликаний сприяти безпечному і вільному переміщенню громадян по країнах Європейського союзу під час пандемії Covid-19.

Країни-члени ЄС можуть вже почати випуск і використання документу, технічні параметри якого стали доступні з 1 липня 2021 року.

Що таке європейський цифровий Covid-сертифікат

Європейський цифровий Covid-сертифікат – це цифрове доказ того, що пред’явив його людина:

  • була вакцинована проти Covid-19
  • отримала негативний результат ПЛР-тесту
  • видужала від Covid-19

Головні особливості європейського цифрового Covid-сертифікату

  • цифровий та/або паперовий формат
  • наявність QR-коду
  • безкоштовна видача
  • записаний на національному та англійською мовами
  • безпечний і надійний
  • діє у всіх країнах ЄС

Як отримати європейський цифровий Covid-сертифікат

За видачу Covid-сертифіката відповідають національні органи. Його можуть видати, наприклад, центри тестування або органи охорони здоров’я, або безпосередньо через портал електронної системи охорони здоров’я.

Цифрову версію можна зберегти на мобільному пристрої. Громадяни також можуть запросити паперову версію. Обидва будуть мати QR-код, що містить важливу інформацію, а також цифровий підпис, щоб переконатися, що сертифікат справжній.

Держави-члени погодили загальний дизайн, який може використовуватися для електронної та паперової версій для полегшення розпізнавання.

Як Covid-сертифікат допоможе вільному переміщенню

Європейський цифровий Covid-сертифікат буде прийнятий в усіх державах-членах ЄС. Це допоможе забезпечити скоординоване зняття існуючих обмежень.

Під час подорожей власник європейського цифрового Covid-сертифікату повинен в принципі бути звільнений від обмежень на вільне пересування. Держави-члени повинні утримуватися від введення додаткових обмежень на поїздки для власників цифрового Covid-сертифікату, якщо ці обмеження не є необхідними для безпеки національної системи охорони здоров’я.

Чи зможуть громадяни, які ще не пройшли вакцинацію, поїхати в іншу країну ЄС

Так. Європейський цифровий Covid-сертифікат підтвердить результати ПЛР-тестування, яке часто вимагається згідно з обмеженнями громадської охорони здоров’я.

Чи має значення, яку вакцину отримав чоловік

Свідоцтва про вакцинацію будуть видані людині, яка була щеплена будь-якою Covid-вакциною.

Держави-члени повинні будуть приймати сертифікати про вакцинації для вакцин, які отримали дозвіл на продаж в ЄС. Держави-члени можуть прийняти рішення поширити цю дію також на мандрівників з ЄС, які отримали іншу вакцину.

Держави-члени також повинні вирішити, чи приймають вони свідоцтво про вакцинацію після введення однієї дози або після завершення повного циклу вакцинації.

Які дані включені в Covid-сертифікат

Європейський цифровий Covid-сертифікат містить необхідну ключову інформацію, таку як ім’я, дату народження, дату видачі, відповідну інформацію про вакцину/тесті/відужання і унікальний ідентифікатор. Ці дані залишаються в сертифікаті і не зберігаються, коли сертифікат перевіряється в іншій державі-члені.

Сертифікати будуть включати тільки обмежений набір необхідної інформації. Ці дані не можуть бути збережено країнами, які людина відвідала. Перевіряється тільки дійсність і справжність сертифіката шляхом перевірки того, хто його видав і підписав. Всі дані про стан здоров’я залишаються у держави-члена ЄС, яка видала європейський цифровий Covid-сертифікат.

Джерело: ec.europa.eu

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-01 14:12:49