Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

З 1 квітня на Чернігівщині розпочинається сезон тиші: що заборонено робити

З 1 квітня на Чернігівщині розпочинається сезон тиші: що заборонено робити

Щороку з 1 квітня настає так званий «сезон тиші» – період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Сезон тиші – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 «Про тваринний світ» у в період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції.

У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин:

пальбу,

проведення вибухових робіт, феєрверків,

санітарних рубок лісу,

використання моторних маломірних суден,

проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи зобов’язані будуть сплатити штраф: громадяни від 510 до 850 гривень, а посадові особи – від 850 – 1190 гривень. За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, – штраф у розмірі від 850 – 1190 гривень (стаття 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Закінчується сезон тиші – 15 червня.

Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян бути свідомими та зважати на вимоги щодо охорони середовища перебування диких тварин.

Пам’ятайте, що від збереження природного середовища залежить збільшення популяцій диких тварин, а також спокійний розвиток фауни чернігівських лісів та водойм.

Джерело — Державна екологічна інспекція в Чернігівській області

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.03.2021