Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Избили и сбрили бороду: Денисова рассказала о пытках Газиева в тюремной больнице

Кримського татарина Сервета Газієва, якого арештувала влада окупованого півострова за сфальсифікованою справою Хізб ут-Тахрір, побили працівники тюремної лікарні, куди він потрапив після перенесеного інсульту.

61-річного чоловіка повалили на підлогу, після чого нанесли кілька ударів по спині, а потім скрутили руки і примусово зголили бороду, розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

За її словами, інцидент стався перед випискою політв’язня з міжобласний туберкульозної лікарні №19 у Ростові-на-Дону.

– Розцінюю такі дії як катування, нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, – заявила Денисова.

Омбудсмен зазначила, що стан затриманого викликає занепокоєння, оскільки крім проблем зі здоров’ям, викликаних інсультом, у Газієва з’явилися болі у шиї та почала німіти рука.

Денисова наголосила, що кримському татарину систематично не надають медичну допомогу, незважаючи на його стан.

Вона зазначила, що таке ставлення до Газієва викликано його бажанням відстоювати свої права виключно рідною для нього кримськотатарською мовою.

Український омбудсмен звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити надання медичної допомоги політв’язню. Крім того, вона вимагає від російського генпрокурора Ігоря Краснова провести розслідування і надати правову оцінку злочинним діям працівників тюремної лікарні.

Денисова також звернулася до верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, комісару Ради Європи з прав людини Дуні Міятович і голові ОБСЄ Анн Лінде з проханням надати на Кремль тиск з метою негайного звільнення всіх українських бранців.

Джерело: Facebook Людмилы Денісової

Фото: Facebook Людмилы Денісової

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-29 13:32:45

Магазин Автозапчастин м.Ніжин