Місто і регіон

Юлію Тимошенко висунули кандидатом у президенти: ключові тези

На правах реклами

З’їзд партії ВО «Батьківщина» висунув кандидатом у президенти свого лідера Юлію Тимошенко. Рішення про це ухвалили на соту річницю Дня соборності України, під час велелюдного Форуму єднання. Підтримати очільницю фракції прийшли не тільки її однопартійці, рідні та знайомі, а й несподівані гості: Патріарх Філарет, перший глава незалежної держави Леонід Кравчук, захисники Донецького аеропорту, співаки Олександр Пономарьов та Павло Зібров.

«ВірЮ в Україну»

Зібрання проходило під гаслом «ВірЮ в Україну». Київський Палац спорту заполонило близько 10 тис. людей. Із 219 делегатів на з’їзд прибуло 174. Вітальним словом та молитвою Форум єднання благословив Святійший Філарет. Він сказав, що сила наша в єдності, і висловив надію, що «Батьківщина» сприятиме цьому та служитиме інтересам українського народу. «Краще віддати життя, виявити любов, ніж бути в будь-якому ярмі», – зазначив патріарх.

Психологічний портрет жінки-політика

Екс-президент України Леонід Кравчук охарактеризував Юлію Тимошенко як кращого менеджера, освічену, щиру людину та сильну постать, яка витримала на своєму життєвому шляху дуже багато випробувань. «Вона є майстром науки «людинознавство» (це має бути в серці та в розумі). Особистість, яка в своїх планах, пошуках та можливостях має колосальний ресурс”, – закликав голосувати за неї на виборах колишній глава держави.

У переліку досягнень урядів Юлії Тимошенко генерал-лейтенант Андрій Кожем’якін виділив знищення корупційних схем у вугільній галузі, збільшення допомоги при народженні дитини, ініціативу зі створення контрактної армії, повернення в державну власність та подальшу приватизацію «Криворіжсталі» тощо. «Усі крали, лише вона (авт. – Тимошенко) повертала країні награбоване іншими», – сказав Кожем’якін.

На знак підтримки жінки-лідера відеозвернення записали колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, Президент Європейської народної партії Жозеф Доль, екс-очільник Грузії Міхеіл Саакашвілі. Похвалив Юлію Тимошенко й бразильський письменник Пауло Коельо. «У неї є харизма, ще й яка. Це дуже сильна особистість. Вона має унікальну особливість – здатна долати будь-які труднощі. Саме така людина може керувати країною», – відзначив автор легендарного «Алхіміка».

Зі словами «Захистіть Україну від війни, корупції та безправ’я» бойовий полковник
Валерій Лєсков передав для керманича ВО «Батьківщина» оберіг, який, за його словами, вона колись передала бійцям на фронт. «Я знаю, що ми цей талісман, можливо, передамо наступним поколінням після того, як разом побудуємо країну», – пізніше скаже сама екс-прем’єр-міністр.

Юлія Тимошенко зазначила, що робила помилки, проте помилялася щиро. «Ми всі зробили висновки, і я всі висновки зробила», – сказала вона.


З’їзд організували з розмахом, динамічно, зворушливо, емоційно, усе продумано до дрібниць. На великому екрані демонструвався то сімейний фотоальбом, то розповіді про історію кохання, подружнє життя, випробування та постійну підтримку в життєвих перипетіях Тимошенків. Хвилюючі обійми зі схожою, як дві краплі води, донькою, оповіді про голодне дитинство та матір, у якої після арешту Юлі відмовили ноги, ув’язнення й політичний тиск, сон на розкладачках у Верховній Раді, вдячність чоловіку за 39 років поваги і любові – усе це творило психологічний портрет керманича «Батьківщини» як мудрої жінки, зі сталевим характером та особистісним стержнем.

«За все моє життя мама мене ніколи не підвела – ні в маленьких, ні в великих справах. Я впевнена, що так вона й ніколи не підведе Україну», – виступила з чуттєвою промовою Євгенія Тимошенко. Донька політичного лідера підкреслила, що її матір вболіває за проблеми людей  і «часто не спить ночами, бо любить країну, вірить у неї, і їй болять її негаразди та проблеми». «Часом я читаю, що Юлія Тимошенко – залізна жінка. Ну яка ж вона залізна, я думаю, вона тендітна, ніжна, мила. Але потім все ж таки погоджуюся. Вона з чогось іншого зроблена. Жодного разу не здалася, не схилилася й не скорилася. Я дуже пишаюся тобою, мамо», – промовила дочка.

Сама ж політикиня згодом запевнить: «Я знаю, що таке важка зрада, коли надії згорають разом із твоїм серцем. Тому ніколи й нікому в житті не завдам такого болю – ні людям, ні країні».

«Новий курс» Юлії Тимошенко

Своє бачення подальшого розвитку держави Тимошенко представила в програмі «Новий курс України». Як каже нинішній кандидат у президенти, запропонований план дій передбачає всеохопне, кардинальне перезаснування країни. Це «п’ять китів», які, за її прогнозами, дадуть українській державі друге дихання та гарне життя: Нова Стратегія Миру та Безпеки, Нова Конституція, Нова Економічна Стратегія, Нова Соціальна Доктрина й Нова Молодіжна Політика.

Особливістю «Нового курсу» є те, що його розробляли не політики, а експерти – науковці, підприємці, фінансисти, податківці, військові, молодь тощо.

«Я зібрала за одним столом людей, які, м’яко кажучи, не люблять політиків, які сперечалися зі мною до хрипоти. Вони писали мені загрозливі есемески, грюкали дверима, ставили ультиматум, погрожували піти з команди. Це було непросто, але прекрасно! Бо вперше в політичній історії країни конкурували не гроші, а правильні й світлі ідеї. І за них можна поборотися до хрипоти», – розповідає Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» запевнила, що на посту президента не витрачатиме марно жодної хвилини, буде діяти негайно та з усією віддачею, оскільки алгоритм її програми сформований «по дням і по годинам» небайдужими людьми.  «Вони мені написали план дій і дали директиву», – каже колишній прем’єр-міністр.

Водночас Юлія Тимошенко обіцяє, що її команда завітає до кожного в дім із  угодою про обов’язки сторін. «Усяка українська родина матиме цю угоду разом із «Новим курсом». Тут немає жодного гасла та «рожевої обіцянки». Є лише конкретні дані, які потім можна буде перевірити», – заявляє політик.

«Цим «Новим курсом» себе й свою команду я ставлю в такі умови, що або «пахати» 16-18 годин на добу, служити Україні й робити реальні зміни, або нема чого в цій політиці просто робити», – відрізає жінка- лідер.

Про НАТО, війну, Донбас та Крим

Повернення до виконання Будапештського меморандуму та захист України від російського агресора – це першочергове завдання Юлії Тимошенко як президента. «Нам потрібен реальний мир на базі тих гарантій, які нам дали, а не ілюзія миру, що сьогодні пропонується державі», – говорить очільниця «Батьківщини».

Тимошенко заявляє, що на правах гаранта організує потужний наступ на дипломатичному фронті. Ручається, бувши президентом, наполягатиме на застосуванні достатніх за своєю ефективністю заходів примусу відносно Російської Федерації задля досягнення миру, повернення Криму та звільнення Донбасу.

«Донбас і Крим – це Україна назавжди. Це мільйони справжніх українських патріотів, які сьогодні «там» відстоюють наші інтереси. Зробимо все для того, щоб ці люди відчули нашу турботу. Ми їх не зрадимо та від них не відступимо. Обов’язково повернемо поневолені території до складу нашої країни», – обіцяє Юлія Тимошенко.

Командою Тимошенко розроблена програма реінтеграції Криму й Донбасу, що є альтернативою сьогоднішній «мінській формулі». Головне її завдання – зруйнувати стіну страху, нерозуміння, ненависті та вивести людей зі стану стресу.

Стратегічний пріоритет у зовнішній політиці, на думку лідера «Батьківщини», – це ЄС і НАТО. У перший день президентства вся зовнішня політика Тимошенко, як каже вона, буде підпорядкована цій меті. «Ми маємо стати членами НАТО негайно. Якщо б це сталося раніше, у нас не було б ні війни, ні розрухи, ні окупованих/анексованих територій», – додає державний діяч.

Вона стверджує, що домагатиметься військово-технічної допомоги союзників на істотному рівні, створить умови для ефективної протиповітряної оборони й відродження військово-морських сил, аби протистояти наземному вторгненню. «Повага до солдата, довіра до командира – таку армію на найвищому технічному рівні за стандартами НАТО ми з Вами створимо», – заявляє керівник «Батьківщини».

Відродити Конституцію

Одне з головних завдань програми Юлії Тимошенко – переписати Конституцію та написати суспільний договір між владою й народом. Політик впевнена, що потрібно змінювати Основний Закон докорінно, бо вся система управління, яка довела Україну до зубожіння, за її словами, просто прогнила.

«Коли читаєш чинну Конституцію – пісня. Права й свободи настільки могутні, що в Конституції США це так детально не виписано. Але скажіть, будь ласка, вони сьогодні виконуються? Це все повна абстракція. Принижуй, роби так, як заманеться, плюй на людей – і, якщо ти високопосадовець, тобі ніколи за це нічого не буде. Нам, українцям, прийшов час самим зібратися й прописати не тільки наші права та свободи, а ще й реальні гарантії їх виконання та відповідальність кожного, хто їх порушив», – заявляє Тимошенко.

У запропонованій програмі йдеться, що новий Президент України одразу після інавгурації своїм Указом оголосить Всеукраїнський референдум, а народ України на референдумі прийме нову Конституцію. Вона, за прогнозами, ліквідує кланово-олігархічну систему та корупцію, і ніколи не буде прийнята олігархічним і корумпованим парламентом.

За Новою Конституцією, українці зможуть ефективно й самостійно керувати своєю державою. Недоторканність президента, суддів, чи депутатів буде повністю усунута. Закон буде один для всіх. Кількість народних депутатів зменшиться з 450 до 350 чоловік. Громадяни отримають беззаперечне право змінювати центральну та місцеву владу в будь-який момент через референдум за народною ініціативою (без втручання влади) замість жертовних революцій. Суди будуть повністю відділені від будь-яких політичних та владних впливів, незалежно обиратимуться або призначатимуться й контролюватимуться суспільними Палатами Честі. Місцеві громади отримають право формувати свої виконавчі комітети, матимуть гарантовано закріплені за їх бюджетом податки (100 % податку на доходи фізичних осіб, 10 % податку на землю та гарантовані частини інших податків). Областями управлятимуть префекти, на кшталт того, що в Європі.

Доступне житло, високі зарплати й енергетична незалежність

Одним із пріоритетів «Нового курсу» є освіта й наука. Відповідно, головною особою в державі має стати не прем’єр-міністр, депутат чи президент, а педагог, освітянин чи науковець – із європейською заробітною платою, престижем, соціальним статусом та повагою в суспільстві. «В освітній сфері ми повинні йти шляхом Сінгапуру та Скандинавських країн», – вважає Тимошенко.

За словами політика, середня заробітна плата й пенсія в Україні мають досягнути хоча б рівня сусідньої Польщі. «При можливому моєму управлінні країною пенсії й зарплати за 5 років можуть зрости в 3, 5 рази», – каже керманич «Батьківщини».

За програмою, людина, її креативність, підприємницька ініціатива й інноваційні технології повинні стати центром розвитку української економіки. Основою нової економічної системи жінка бачить середній клас. «Так само, як саджанці вирощують у спеціальних теплицях взимку, ми маємо створити реальні тепличні умови для нового середнього класу України, винищеного зимою так званих реформ. «Новий економічний курс» саме для нього – для середнього класу», – зазначає Юлія Тимошенко.

За рахунок коштів роботодавців «Новий курс» введе обов’язкове медичне страхування. Воно включатиме повне забезпечення кожного громадянина медичними послугами всіх рівнів найвищої якості, медикаментами та профілактикою захворювань. При цьому, обіцяють, податкове навантаження на підприємства зменшиться вдвічі. За неповнолітніх, непрацездатних осіб та пенсіонерів медичні страхові внески в повному обсязі буде сплачувати держава. Передбачається, що заробітна плата медиків буде на рівні середніх заробітних стандартів.

Команда Тимошенко пропонує забезпечити кожну працюючу людину доступним якісним житлом. Для цього банки надаватимуть іпотечний кредит, за яким можна буде придбати квартиру без першого внеску. Розраховуватись за них українці будуть не 5, а 10-30 років. «Новий курс» гарантує, що щомісячний внесок на повернення кредиту буде посильним для родин та не руйнуватиме їх фінансового життя. Для всього підприємництва й бізнесу в Україні передбачатимуться довгострокові кредити за європейськими ставками 3-5 % річних.

За 5 наступних років кандидат у президенти планує зробити державу повністю енергетично незалежною, із власним ядерним паливом, вугіллям, газом та нафтою вітчизняного видобутку. «Енергетичну незалежність треба не випрошувати, а створювати. І ми з Вами за 5 років її реально створимо», – запевняє очільниця «Батьківщини».

Що не буде робити на посаді президента Юлія Тимошенко

Тимошенко заявляє, якщо за перші 100 днів президентства вона не зможе зламати стару систему й показати очевидні результати, то одразу звільнить займану посаду. «Саме такі мої гарантії для Вас сьогодні», – каже жінка-політик.

Юлія Тимошенко окреслила, що не буде робити як новий Верховний головнокомандувач України:

не отримуватиме відкати за експорт вітчизняної техніки;
не поставить контрактників в умови, коли ті тисячами звільнятимуться з армії, бо кинуті напризволяще;
не матиме на території країни-агресора власного бізнесу й не платитиме до її бюджету мільйони доларів податків;
ніколи та ні за яких обставин не розглядатиме війну як прибутковий власний бізнес.

«Для мене президентство – це в першу чергу можливість організувати справжні зміни в країні. Це шлях, що дасть право повернути державі велич, а людям – почуття щастя й гідності. Це шанс так змінити Україну, про яку мріяли українці», – зазначає лідер фракції ВО «Батьківщина».

Автор: Ксеня Яструб-Яворська

Фото: Ігоря Волосянкіна


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua