Україна і світ

Євросоюз засудив застосування смертної кари у Білорусі

В ЄС наголошують, що застосування смертної кари суперечить міжнародним зобов’язанням Білорусі, яка єдина в Європі застосовує цю найвищу міру покарання

Джерело: 112.ua

Євросоюз засудив застосування смертної кари у Білорусі

Євросоюз виступив із засудженням страти у Білорусі, у зв’язку із виконанням у цій країні вироку про вищу міру покарання щодо двох осіб. Про це повідомляється у заяві прес-секретаря європейської зовнішньополітичної служби Майї Косьянчич.

“Страта Олександра Жильникова відбулася у Білорусі в червні 2019 року, згідно з повідомленнями, існує висока ймовірність того, що В’ячеслав Сухарко також був страчений. Європейський союз висловлює щире співчуття сім’ям і друзям жертв злочинів”, – сказала Косьянчич.

У той же час вона наголосила, що ЄС підтверджує свій рішучий опір смертній карі за будь-яких обставин і закликає Білорусь запровадити мораторій на смертну кару в якості першого кроку до скасування даної міри покарання.

Новини за темою: В Іраку трьох французів засуджено до страти за причетність до ІДІЛ

“Страта порушує невід’ємне право на життя, закріплене у Загальній декларації прав людини, і є вищим жорстоким, нелюдським та таким, що принижує гідність покаранням”, – зазначає прес-секретар європейської зовнішньополітичної служби.

Новини за темою: Абхазія запровадила смертну кару за поширення наркотиків

В ЄС наголошують, що тривале застосування смертної кари суперечить міжнародним зобов’язанням Білорусі.

13 червня правозахисний центр “Весна” повідомив про те, що був приведений у виконання смертний вирок стосовно Олександра Жильникова, який убив трьох людей. Доля другого фігуранта справи – В’ячеслава Сухарка – невідома. Але, як показує практика, вироки одночасно приводяться до виконання стосовно всіх засуджених до вищої міри по одній справі.

За даними ЄС, Білорусь – єдина країна в Європі, яка досі застосовує смертну кару.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close