Україна і світ

Євросоюз узгодив граничну ціну на російську нафту на рівні $60 за барель

Європейський Союз погодився встановити максимальну ціну на російську нафту на рівні $60 за барель.

Йдеться насамперед про нафту, яка транспортується морем.

Про це пише The New York Times із посиланням на постійного представника Польщі при ЄС Анджея Садоса та кількох дипломатів Євросоюзу.

Угода передбачає коригування ціни на російську нафту кожні два місяці, аби цінник був нижчим за ринкову вартість на 5%.

Цей крок ЄС узгоджує з країнами G7, які ініціювали цінове обмеження.

Очікується, що країни Великої сімки випустить офіційну заяву до кінця цього тижня.

Початкова пропозиція G7 минулого тижня передбачала обмеження ціни на рівні $65-$70 за барель без механізму коригування.

Оскільки російська нафта марки Urals вже торгувалася нижче, Польща, Литва та Естонія відкинули цей рівень як такий, що не досягає головної мети – скорочення можливостей Москви фінансувати свою війну в Україні.

Раніше про угоду щодо обмеження ціни на нафту з РФ серед країн ЄС повідомляло інформаційне агентство Reuters. За їх даними, домовленість передбачала 45-денний “перехідний період” який буде застосовуватись до суден, які перевозять нафту російського походження, завантажену до 5 грудня і вивантажену в кінцевому пункті призначення до 19 січня 2023 року.

Обмеження цін на російську морську нафту, введене Великою сімкою, має набути чинності 5 грудня, замінивши більш жорстку пряму заборону ЄС на купівлю російської морської нафти, як спосіб захисту глобальної пропозиції нафти, оскільки Росія виробляє 10% світової нафти.

Ідея забезпечення дотримання обмеження G7 полягає в тому, щоб заборонити судноплавним, страховим і перестрахувальним компаніям обробляти вантажі російської нафти по всьому світу, якщо її не продають за ціною, нижчою за ту, яку встановила G7 та її союзники.

Оскільки основні світові судноплавні та страхові компанії базуються в країнах Великої сімки, обмеження ціни сильно ускладнить Москві продаж своєї нафти за вищою ціною.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-12-02 21:44:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин