Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Євросоюз допоможе Україні експортувати зерно в умовах війни: представлено план

Європейська комісія представила план дій, спрямований на те, щоб допомогти Україні експортувати сільськогосподарську продукцію в умовах розв’язаної РФ повномасштабної війни.

Як поінформували в пресслужбі Єврокомісії, план має назву Шляхи солідарності ЄС-Україна. Він передбачає альтернативні маршрути для агроекспорту з нашої держави.

– Унаслідок вторгнення РФ в Україну і блокади нею українських портів, українське зерно та інші сільськогосподарські товари вже не можуть бути доставлені за призначенням. Така ситуація загрожує глобальній продовольчій безпеці. Тому терміново потрібно створити альтернативні логістичні маршрути з використанням усіх видів транспорту, – наголошується в повідомленні.

Що передбачає план дій Єврокомісії

Представлений план повинен допомогти Україні експортувати сільськогосподарську продукцію (зокрема, зерно), а також імпортувати необхідні нашій країні товари (такі як гуманітарна допомога, добрива, корми для тварин тощо).

Як зазначили в Єврокомісії, попри екстрені кроки для полегшення перетину кордону між Україною та Євросоюзом, з українського боку тисячі вагонів і вантажівок все ще чекають на митне оформлення. Наприклад, середній час очікування для вагонів – це 16 діб, а подекуди й 30 діб.

Ще однією проблемою є те, що українські вагони не сумісні з більшістю залізничних мереж країн Євросоюзу через різну ширину колій. А тому товари часто доводиться перевозити вантажівками.

В Єврокомісії запропонували низку кроків для вирішення проблеми агроекспорту з України:

1. Додаткові судна та вантажівки.

Єврокомісія закликала учасників європейського ринку невідкладно надати додаткові транспортні засоби. Крім того, планується створити логістичну платформу, щоб узгоджувати попит і пропозицію, налагоджувати контакти, узгоджувати запити. Єврокомісія попросить держави, які є членами ЄС, встановити контактні пункти за принципом “єдиного вікна”.

2. Збільшення пропускної здатності транспортних мереж та перевантажувальних терміналів.

Експорт сільськогосподарської продукції з України буде пріоритетним. У Єврокомісії пропонують виділити для українського експорту проміжки в графіках перевезень на залізниці. Учасників ринку ЄС закликають терміново надати пересувні зернонавантажувачі до прикордонних терміналів, що могло б прискорити перевалку зерна. Операторам перевезень у ЄС хочуть надати додаткові фінансові гарантії, щоб заохотити їх відправляти транспорт до України.

3. Прискорені митні процедури та перевірки. Планується прискорити всі ці операції на кордоні між Україною та Євросоюзом.

4. Зберігання товарів на території ЄС.

Єврокомісія має намір оцінити потужності для зберігання української продукції в ЄС в координації з країнами-членами Євросоюзу. Планується забезпечити більше потужностей для тимчасового зберігання експортних товарів з України.

5. Збільшення потужностей інфраструктури та покращення сполучення між Україною та Євросоюзом у середньостроковій перспективі.

У середньостроковій та довгостроковій перспективі Єврокомісія працюватиме над збільшенням потужностей інфраструктури експортних коридорів, а також над встановленням нових зв’язків у рамках відбудови України.

– 20 млн тонн зерна повинні залишити Україну менш ніж за три місяці, використовуючи інфраструктуру Євросоюзу. Це колосальний виклик, тому необхідно скоординувати і оптимізувати логістичні ланцюги, встановити нові маршрути і уникати, наскільки це можливо, затримок, – наголосила єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян.

Як зазначили в Єврокомісії, до повномасштабної війни 75% зерна, що виробляється в Україні, йшло на експорт. На українські чорноморські порти припадало 90% експорту зернових та олійних культур. Близько третини експорту прямувало до Європи, Китаю та Африки.

Коментуючи представлений план, очільниця Єврокомісія Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна є житницею світу, а тому потрібно спростити експорт українських зернових.

– Україна – житниця світу. Створюючи перепони для життєво важливого експорту, війна, яку розв’язав Кремль, загрожує безпеці в усьому світі, – наголосила фон дер Ляєн у своєму Twitter-акаунті.

Нещодавно в ООН закликали негайно розблокувати українські порти в Одеській області, щоб запобігти глобальній продовольчій кризі та голоду в світі. Порти блокує країна-агресор Росія.

За оцінками ООН, кількість людей у світі, які переживають голод, може зрости на 47 млн людей, якщо війна в Україні продовжиться. Найбільше зростання відбуватиметься в країнах Африки.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-13 00:14:33

Магазин Автозапчастин м.Ніжин