Україна і світ

Європейський Союз затвердив новий режим введення санкцій за кібератаки

Новий режим дозволяє країнам союзу заморожувати активи і вводити заборону на в’їзд у відношенні людей, фірм і державних органів

Джерело: 112.ua

Європейський Союз затвердив новий режим введення санкцій за кібератаки

Європейський Союз затвердив новий режим введення санкцій за кібератаки як на членів Євросоюзу, так і на інші держави і міжнародні організації. Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Як повідомляється, міністри фінансів ЄС затвердили санкційний режим, який дозволяє країнам союзу заморожувати активи і вводити заборону на в’їзд у відношенні людей, фірм і державних органів, яких визнають винними у причетності до кібератак.

Новий санкційний режим створюється перед виборами до Європейського парламенту, які пройдуть 23-26 травня. Чиновники ЄС звинувачують Росію в хакерських атаках проти країн Заходу. Росія, як правило, відкидає звинувачення.

Нагадаємо, посли ЄС погодили новий санкційний режим за застосування хімзброї. Санкції прийняті у зв’язку з отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в британському Солсбері.

Пропозицію про введення нового режиму санкцій було висунуто Великобританією і Францією після отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля в британському Солсбері і застосування хімічної зброї в Сирії. 

Лідери країн Євросоюзу в підсумковому комюніке саміту в червні офіційно пообіцяли якнайшвидше розробити й ухвалити документ про новий режим санкцій у відповідь на застосування і поширення хімічної зброї.

Джерело: www.112.ua