Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Європейська Солідарність у Чернігові: останній акорд чи новий старт?

Європейська Солідарність у Чернігові: останній акорд чи новий старт?

Результати місцевих виборів дали величезну кількість інформації для осмислення і аналізу.

На старті кампанії місцеві осередки партій та кандидати  нагадували ж футбольні клуби – причому не з найкращої сторони. Одні й ті самі гравці вдягали нові футболки. І якщо у спорті це називається трансфер, то в політиці таке перефарбовування кандидатів має мало позитивних рис.

Однією з партій, яка суттєво змінила склад власної команди, стала «Європейська Солідарність». Причому робити це ЄС довелось не стільки з власної ініціативи, а виходячи з обставин.

ЄС та Атрошенко

Про колишній союз Владислава Атрошенка з партією Порошенка вже майже всі забули.  Однак першим це зробив саме діючий мер, який ще у 2015 році йшов на місцеві вибори від цієї політсили. Та після поразки Порошенка на президентських виборах 2019 Атрошенко повністю відсторонився від партійних справ. Один з наближених до нього людей Василь Білогура до останнього числився керівником міської організації, проте жодної активності не здійснював. По суті, саме завдяки діяльності Владислава Атрошенка авторитет партії Порошенка в Чернігові був зведений нанівець.   

Європейська Солідарність у Чернігові: останній акорд чи новий старт?

Демарш депутатів

Напередодні місцевих виборів останній цвях в перспективи ЄС у Чернігові забили екс-БППшники, які  публічно вийшли з фракції «БПП-Солідарність» в міській раді і перейшли до міжфракційної групи «Рідний дім», у підсумку повністю злившись з партією Атрошенка. Це Андрій Дериземля, Роман Старіков, Інна Левченко та Наталія Малець. Колись найрейтинговіша партія в країні та Чернігові стала вже непотрібною для мера та його команди. Літні рейтинги показали мізерні 3% підтримки для ЄС по місту. 

Європейська Солідарність у Чернігові: останній акорд чи новий старт?

Ставка на оновлення

У ЄС збирали нову команду і запропонували поборотися за мерське крісло Марині Рейко. Її кандидатура викликала бурхливі обговорення  в середині партійного осередку – одні були проти епатажної кандидатки, інші сприйняли такі дії, як шанс на реальне оновлення, адже ще влітку  партія не мала ніяких перспектив бути представленою в міській раді. Разом з Рейко до партії приєдналися архітектор Віктор Бережний, волонтер Ігор Мандровний, голова студентської ради місцевого вишу Владислав Мельник та багато інших.

Європейська Солідарність у Чернігові: останній акорд чи новий старт?

Провівши активну передвиборчу кампанію ЄС несподівано для багатьох змогла потрапити до міської ради набравши більше 6% голосів виборців. Фактично партія за декілька місяців збільшила  свою підтримку в місті в 2 рази. Як результат – ЄС отримала 4 мандати. Що цікаво, депутатами окрім першого номера Марини Рейко стали  Ігор Мандровний та Віктор Бережний, принісши в партійний доробок суттєву кількість голосів. Також депутатом стала новообрана керівниця чернігівського осередку партії Ірина Соломаха.

Європейська Солідарність у Чернігові: останній акорд чи новий старт?

Перспективи

За час передвиборчої кампанії ЄС зарекомендувала себе як партія, опозиційна до чинної у місті влади. 4 депутати в міській раді навряд зможуть скласти серйозний спротив монобільшості Владислава Атрошенка, проте, в разі збереження опозиційної риторики та медійної активності, мають шанс закріпити і збільшити підтримку ЄС у Чернігові.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.11.2020