Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Європарламент підтримав поправки до бюджету ЄС: вони включають €50 млрд для України

У вівторок, 3 жовтня, Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку пропозицій Єврокомісії переглянути багаторічний бюджет ЄС на 2021-2027 роки, які, зокрема, містять положення про утворення спеціального Українського фонду в 50 млрд.

Голосування відбулося під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зараз дивляться

За – проголосували 393 депутати, проти – 136, ще 92 політики утрималися.

– Європейський парламент…. Підтверджує той факт, що цей перегляд (бюджету – Ред.) має бути сфокусований на численних наслідках російської агресивної війни проти України, на зміцненні відкритої стратегічної автономії й суверенітету Європейського Союзу та на наданні Європейському Союзу адекватної гнучкості для відповіді на кризи, – йдеться у резолюції.

Документ містить окремий розділ, який присвячено наданню довгострокової підтримки Україні у боротьбі проти російських окупантів.

– Європарламент вітає пропозицію Європейської комісії з довгострокового структурного рішення для розв’язання фінансових потреб України та його прив’язки до бюджету ЄС, що покриватиме підтримку макрофінансової стабільності, інвестиційного середовища та фінансування середньострокового та довгострокового відновлення та відбудови, проведення реформ, що пов’язані із входженням (до ЄС) та розвитку адміністративних спроможностей, – зазначається в документі.

При цьому Європарламент окремо наголошує, що такий довгостроковий інструмент є єдино можливим шляхом для залучення інших донорів та забезпечення ефективних і цілеспрямованих витрат в інтересах України та її народу. 

Зазначається, що депутати наполягають, що Українських фонд в рамках багаторічного бюджету ЄС має бути ухвалений “так швидко, як це можливо”, відразу після ухвалення уточнень до MFF (багаторічної фінансової перспективи ЄС).

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у традиційному відеозверненні повідомив, що під час візиту глав МЗС Європейського Союзу до Києва було порушено питання про повноправне приєднання України до ЄС.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-03 16:30:59