Україна і світ

Євродепутати від Британії: Погано, що Медведчук не представляє Україну на переговорах з РФ

Євродепутати від Британії: Погано, що Медведчук не представляє Україну на переговорах з РФ

У Європарламенті вважають поганим розвитком подій, що в адміністрації президента Володимира Зеленського не планують використовувати голови політради партії “Опозиційна платформа ‒ За життя” Віктора Медведчукаа в переговорах з Росією.

Джерело: 112.ua

“Я вважаю, це дуже сумно, що пан Медведчук відчув, як він більше не має можливості, не має підтримки президента Зеленського в якості посередника між Україною і Росією. Тому що, відверто кажучи, в Європейському Союзі, в Європі ми очікуємо, що країни будуть працювати у напрямку світу. І ми хочемо діалогу. Ми хочемо, щоб президент Зеленський говорив зі своїми сусідами, а не ігнорував їх і не нехтував можливістю вести діалог і обговорювати проблему Донбасу. Тому це досить сумно, але думаю, що є новий президент, президент Зеленський. Він повинен розправити плечі. І він зрозуміє: використовувати когось, хто має досвід, як пан Медведчук, – розумно. Вважаю, він повинен підійти до нього і відкрити ці канали, щоб ми могли вести діалог. Це те, що сьогодні потрібно. Ми не повинні ігнорувати наших сусідів, ми повинні говорити з ними”, – заявив депутат Європарламенту Нейтан Хілл.

Європарламентар Девід Коберн також вважає, що це дуже поганий розвиток подій. “Я думаю, що це дуже поганий розвиток подій. Це не допоможе. Було б більше користі, якби ми мали мирне рішення, щоб світ зміг отримати кожен. Це те, до чого прагнуть в Європі і задовольняє інтереси кожного – інтерес України, а також інтерес Росії. Вважаю, необхідно докласти більше зусиль, щоб встановити мир. Ось що в інтересах кожного”, – сказав Коберн.

Раніше Медведчук заявив, що не бачить сенсу представляти інтереси команди президента України Володимира Зеленського на переговорах з Росією. “Я не можу представляти інтереси нової влади в переговорах з Росією з урахуванням позиції пана Зеленського з наступним принциповим для мене питань, які я відстоював і буду відстоювати. А саме: я виступаю за мир на Донбасі, за повернення людей, що живуть на підконтрольних територіях. Я виступаю за повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас. Позиція пана Зеленського, яку він сформулював, повністю суперечить моєму мирного плану, що передбачає автономію для цих територій”, – підкреслив Віктор Медведчук.

Нагадаємо також, що Медведчук займається обміном заручниками з 2014 року, за цей час за його участю було звільнено 485 осіб.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua