Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ЄСПЛ визнав РФ винною у порушенні прав людини в окупованому Криму

25 червня у Страсбурзі в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) відбулися слухання за позовом України проти РФ щодо порушення останньою прав людини в окупованому Криму.

Про це заявила уповноважена Мін’юсту Україну у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

Рішення ЄСПЛ у справі щодо Криму

За словами Маргарити Сокоренко, ЄСПЛ визнав, що Україна довела вчинення Росією систематичних порушень прав українців з початку анексії Криму в лютому 2014 року. Рішення ЄСПЛ було одноголосним.

Зараз дивляться

ЄСПЛ погодився із доказами України, що зі сторони Росії була і є практика:

зникнень людей та відсутності ефективного розслідування у цьому зв’язку (за статтею 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод);

жорстокого поводження та незаконних затримань людей (за статтями 3 та 5 Конвенції);

незаконного поширення російського законодавства, в результаті чого суди в Криму не можуть вважатися такими, що встановлені відповідно до закону, (за статтею 6 Конвенції);

примусової зміни українського громадянства на російське (за статтею 8 Конвенції);

систематичних масових обшуків в порушення статті 8 Конвенції;

Що відомо про позов України

Україна подала позов проти Росії через систематичне порушення останньою Європейської конвенції з прав людини в Криму, починаючи з лютого 2014 року. Справа також стосується звинувачень Росії у систематичних переслідуваннях українців за їхню політичну позицію або проукраїнську діяльність на території окупованого Криму чи в Російській Федерації, зазначалося на сайті ЄСПЛ.

У грудні 2020 року ЄСПЛ прийняв до розгляду дану справу і підтвердив, що Росія дійсно контролює територію півострова з 27 лютого 2014 року.

У березні 2022 року Росію виключили з Ради Європи. 16 вересня вона перестала бути учасницею Європейської конвенції з прав людини. В РФ ухвалили закон про невиконання рішень ЄСПЛ.

Новина доповнюється…

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 12:47:38