Україна і світ

ЄС збирається обмежити допуск Huawei до створення мереж 5G

Китайську компанію підозрюють в технічному шпигунстві і збір секретних даних
Влада ЄС планують обмежити доступ китайської корпорації Huawei до запуску мережі п’ятого покоління мобільного зв’язку (5G) на території Євросоюзу. Про це пише німецьке видання Handelsblatt.

У проекті плану ЄС по запуску мережі 5G йдеться про те, що компанії, в діяльності яких вбачають ризики для національної безпеки, не будуть допущені до критично важливої інфраструктури. До їх числа відносять і Huawei. Відомо, що країни ЄС вже узгодили заходи, що стосуються сертифікації обладнання, диверсифікації постачальників і контролю над компаніями, з якими пов’язують високу ступінь ризику. При цьому, згідно з рекомендаціями авторів пропозицій, кожна держава, яка входить до Євросоюзу, має розробити власні конкретні заходи безпеки у сфері зв’язку.

ці правила були розроблені групою європейських експертів з безпеки і схвалені Єврокомісією на тлі зростання побоювань з приводу впливу Китаю і Huawei на критично важливу інфраструктуру. Тим не менш Huawei дозволять постачати обладнання для неключевой інфраструктури 5G, що дозволить розширити число операторів 5G і знизити залежність європейських телекомунікаційних компаній від основних постачальників — шведської компанії Ericsson і фінської Nokia.

Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що Євросоюз не хоче виключати Huawei зі списку постачальників обладнання для створення мереж 5G в Європі, однак встановить суворі правила. За його словами, це питання не дискримінації, а просто установлення правил.

Як відомо, китайська корпорація опинилася під загрозою міжнародних економічних санкцій після того, як США і Австралія звинуватили її в технічному шпигунстві і збір секретних даних за допомогою обладнання Huawei, використовуваного в різних країнах світу. Це призвело до посилення чиниться на неї міжнародного тиску.

Нагадаємо, що в 2019 році компанія Microsoft припинила співпрацю з китайським виробником смартфонів і комунікаційного обладнання Huawei.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close