Україна і світ

ЄС затвердив четвертий транш військової допомоги Україні на €500 млн

Будівельні матеріали м.Ніжин

Рада ЄС схвалила виділення Україні чергового, вже четвертого, траншу військової допомоги у розмірі €500 млн. Це дозволить Євросоюзу і надалі підтримувати українську армію озброєнням.

Як зазначили в пресслужбі Ради ЄС, новий транш дозволить Україні продовжувати захист свого суверенітету та територіальної цілісності від повномасштабної агресії РФ.

Раніше Євросоюз виділив для України три транші військової підтримки на загальну суму €1,5 млрд. З урахуванням четвертого траншу загальна сума допомоги досягне €2 млрд.

В Раді ЄС зазначили, що обсяг озброєння, яке буде надано Києву в рамках нового пакету допомоги, відповідає пріоритетам, заявленим урядом України.

Із четвертого траншу на €500 млн:

• €490 млн будуть спрямовані на військову техніку, призначену “для нанесення летальних ударів в оборонних цілях”;

• €10 млн – на обладнання, засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги, а також паливо.

– Історія завтрашнього дня пишеться сьогодні на полях боїв в Україні. Із урахуванням цих €500 млн Євросоюз загалом надав €2 млрд на підтримку постачання військової техніки для Збройних сил України. Ця підтримка є лише частиною зусиль Європи, спрямованих на те, щоб допомогти Україні захистити себе. Євросоюз та його держави-члени сповнені рішучості продовжувати. Ми робили це від початку війни і продовжуватимемо до кінця, – наголосив, коментуючи виділення нового траншу допомоги, високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель.

Військову допомогу, як і раніше, надаватимуть через Європейський фонд миру (European Peace Facility). Це спеціальний інструмент ЄС, який покриває фінансування у військовій та оборонній сферах.

Попередні транші допомоги для України Євросоюз погодив 28 лютого, 23 березня та 13 квітня 2022 року.

Виділення нового траншу допомоги вже прокоментували в Офісі президента України.

– Зброя для нашої перемоги. ЄС затвердив четвертий транш військової допомоги Україні у розмірі €500 млн. Дякуємо союзникам. Нам потрібно багато та швидко, втрачати час більше не можна, – наголосив керівник ОПУ Андрій Єрмак.

Варто зазначити, що міністри закордонних справ країн Євросоюзу погодилися надати Україні ще €500 млн військової допомоги 16 травня. Згодом це рішення підтримали й міністри оборони держав Євросоюзу. А затвердила його Рада ЄС.

Як розповідав Жозеп Боррель, Євросоюз, зокрема, надає Україні артилерію й танки.

Джерело: Рада ЄС

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-24 18:59:58

Магазин Автозапчастин м.Ніжин