Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Єдиний квиток та скорочення маршрутів: у Чернігові презентували нову транспортну модель

Єдиний квиток та скорочення маршрутів: у Чернігові презентували нову транспортну модель

Єдиний квиток, перехід від малогабаритних «Рут» та «ПАЗиків» на середні та великі автобуси та скорочення кількості маршрутів — ці та інші новації передбачає нова транспортна модель Чернігова.

Її сьогодні, 17 серпня, презентував на розширеній нараді у міській раді доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування НУ «Чернігівська політехніка» Артем Тарасенко.

Активну участь у розробці взяли фахівці Національного університету «Чернігівська політехніка».

Розробники пропонують скоротити кількість маршрутів громадського транспорту з 42 до 35.

Кількість тролейбусних не зміниться: оптимізації зазнає автобусна мережа – ліквідують ті, що дублюють інші, та запровадять 5 нових.

Зокрема додати такі маршрути:

№48 – лікарня №2 – дачі Вознесенське

№49 — лікарня №2 — дачі Киселівка

№50 — лікарня №2 до кладовища Яцево,

№51 — Масани — Обласна лікарня

№ 52 — Незалежності — вул. Єськова.

Також пропонується перейти на нові стандарти надання послуг, дотування соціальних маршрутів, єдиний електронний квиток (друга пересадка упродовж 40 хвилин – безкоштовна) тощо.

За попередніми розрахунками, які просто на нараді робив міський голова Владислав Атрошенко, на реалізацію моделі потрібно 250 мільйонів гривень.

«Нині пасажирів перевозять 205 автобусів та 66 тролейбусів. Пропонується 224 транспортні засоби, з них 108 – середньої місткості, 116 – великої. Решта залишаються тролейбуси. Єдине питання – це гроші. Є місцевий виробник – «Еталон». Висока вірогідність, що ми замовимо у нього великі автобуси. Крім того, вивчаємо закордонну техніку, нову та вживану. Найближчим часом ми приймемо рішення щодо вибору техніки та кредитної установи», – сказав мер Владислав Атрошенко.

Він також пообіцяв порівняти ціни на той транспорт, який треба закупити, обрати найбільш вигідні пропозиції та оприлюднити остаточні рішення.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
17.08.2021

Залишити відповідь