Україна і світ

ЄБРР відмовив у кредитах “Миронівському хлібопродукту”, власником якого є колишній заступник голови Адміністрації Порошенка Юрій Косюк

Компанія MHP знайшла спосіб обійти жорсткі обмеження на експорт курячого філе до ЄС, але схема була викрита

Джерело: 112.ua

ЄБРР відмовив у кредитах "Миронівському хлібопродукту", власником якого є колишній заступник голови Адміністрації Порошенка Юрій Косюк

Європейський банк реконструкції і розвитку відмовив у подальшому кредитуванні підприємству “Миронівський хлібопродукт” (MHP), власником якого є колишній заступник голови Адміністрації п’ятого президента України Петра Порошенка Юрій Косюк. Про це повідомляє австрійське видання Kurier.

“Не буде більше мільйонів ЄС для гіганта з виробництва курей, який експортує з України до ЄС куряче м’ясо шляхом хитрощів”, – йдеться у повідомленні.

Кілька тижнів тому Kurier зумів викрити експортні прийоми MHP – зі значними політичними наслідками.

Компанія MHP знайшла спосіб обійти жорсткі обмеження на експорт курячого філе в ЄС. Курятина з кісткою відправлялася на заводи ЄС без сплати будь-яких мит, а далі кістку відрізали і продавали як куряче філе.

Таким чином, курячі грудки вважаються продуктом ЄС і продаються як такі не лише у ЄС, але і безмитно експортуються на треті ринки, такі як Південна Африка.

Новини за темою: Хід Косюка змусив ЄК почати переговори про збільшення квот на курятину для України

Великі кредити від країн ЄС, які повинні були піти на фінансування подальшого розширення промислового гіганта по виробництву курей, були скасовані Європейським банком розвитку ЄБРР, пише Kurier.

Новини за темою: Компанії Косюка можуть знову отримати половину держдотацій для аграріїв, – експерти

“Це хороший перший крок, коли ЄБРР, очевидно, вирішив не використовувати державні гроші для просування монопольного становища групи. Крім того, ця група підозрюється у недотриманні стандартів роботи з тваринами, екологічних і соціальних стандартів і роботі сумнівними методами. Гарні новини для виробників м’яса птиці в ЄС, а також для громадян”, – заявив депутат Європарламенту Томас Вайц, який відстежував діяльність MHP у Європі.

Група MHP, шостий за величиною виробник м’яса птиці в Європі, четвертий за величиною землевласник в Україні, протягом багатьох років розробляє стратегію швидкого розширення. Між тим, одна тільки компанія виробляє в чотири рази більше курячого м’яса, ніж по всій Австрії, відзначає видання. MHP тепер працює у Словаччині, Нідерландах. Крім того, компанія планувала поглинути словенський агрохолдинг Perutnina, для чого їй потрібні були кредити від ЄБРР в рамках програми розширення.

Підприємство “Миронівський хлібопродукт” (MHP) належить Юрію Косюку. Зокрема, він володіє контрольним пакетом акцій підприємства і є головою його ради директорів.

Нагадаємо, липні 2014 року Порошенко, під час президентства, призначив Косюка першим заступником глави своєї Адміністрації. У грудні того ж року президент звільнив Юрія Косюка з посади заступника глави АП та призначив його своїм позаштатним радником.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua