Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Є два рішення – гірше і найгірше: Гетманцев про вихід з кризи у разі ненадходження допомоги від партнерів

У випадку неотримання Україною допомоги від партнерів є два рішення цієї проблеми – секвестр (скорочення витрат бюджету) та бюджетна емісія.

Про це в інтервʼю Forbes розповів голова фінансового комітету Веорховної Ради Данило Гетманцев.

– Влада спирається на основний сценарій отримання допомоги від партнерів. Зазначена допомога (від ЄС – €18 млрд, США – $10-11 млрд, МВФ – $5,4 млрд , інших країн – $5-6 млрд і надходження коштів від заморожених активів РФ, – Ред.) є абсолютно реальною. Теоретично, у випадку неотримання допомоги є два рішення: гірше і найгірше. Погане рішення – секвестр. Ще гірше рішення – бюджетна емісія. Це найгірше що може бути, адже емісія є податком на бідних та підриває макроекономічну стабільність, – наголосив він.

Крім того, джерелом надходжень є детінізація у бюджет країни, проте в контексті виконання структурного маяка у меморандумі з МВФ. Адже ці надходження є непрогнозованими.

Зараз дивляться

– Неможливо наперед порахувати скільки бюджет отримує від детінізації тютюну чи чогось іншого. Це йде в перевиконання бюджету. Якщо казати про додаткове оподаткування, то ймовірно цей варіант розглядають на міжвідомчій комісії у Кабміні. Деталей не знаю. Ймовірно, на початку січня пропозиції надійдуть до комітету, – наголосив він.

Неподаткові надходження, які можуть бути – приватизація, відрахування частини прибутку від державних підприємств, надходження частини прибутку від Нацбанку.

Крім того, Гетманцев зазначив, що у цьому році вже вдалося акумулювати три джерела доходу – податок на надприбуток для банків, Дорожній фонд та перенаправлення ПДФО з місцевих бюджетів до державного. Це додаткові 200 млрд грн, які можуть бути спрямовані на найбільш пріоритетні видатки – оборону і соціальну сферу.

– У Меморандумі з МВФ передбачено, що уряду потрібно віднайти додатково 0,5% (близько 40 млрд грн) від ВВП з податкових та неподаткових джерел у лютому. Це — структурний маяк. В Кабміні створена міжвідомча робоча група, яка має розробити ці пропозиції та подати їх до ВР, – додав він.

Нагадаємо, на початку жовтня президент Джо Байден подав запит до Конгресу на потреби національної безпеки понад $100 млрд. Із них $60 млрд мали піти на допомогу Україні.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

7 грудня республіканці в Сенаті Конгресу США заблокували законопроєкт про надання допомоги Україні та Ізраїлю через відсутність у ньому положень про охорону кордону США.

Під час пресконференції за підсумками 2023 року президент Володимир Зеленський висловив упевненість, що США не зрадять і всі домовленості щодо підтримки будуть повністю виконані.

20 грудня у Білому домі заявили, що сподіваються на узгодження військової допомоги Україні з боку Конгресу на початку січня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-21 16:54:31