Україна і світ

Янукович планує повернення в Україну

Янукович планує повернення в Україну

Президент-утікач Віктор Янукович хоче повернутися в Україну – і його юристи активно над цим працюють. Однак вони кажуть, що перемога на президентських виборах із бажанням Януковича не пов’язана.

Янукович домагатиметься зняття всіх звинувачень і оскаржить вже винесений вирок, розповів його адвокат Віталій Сердюк виданню “Известия”.

Сердюк зазначив, хоч Віктор Янукович нещодавно надіслав новообраному главі держави вітальне повідомлення, однак “цей жест жодним чином не пов’язаний з його бажанням повернутися”. 

Дійсно, наміри повернутися у Віктора Януковича є. І ми над цим працюємо з перших днів боротьби за його права. Обрання Зеленського жодним чином не впливає на саме бажання Віктора Януковича. Так само як це не впливає на нашу процесуальну роботу: як боролися, так і будемо боротися,
– стверджує він.

Адвокат Януковича також заявив, що той “на території Росії перебуває тимчасово і вимушено”. За його словами, “захист робить все, щоб відновити його права і довести, що всі звинувачення мали політичний, а не правовий характер”.  При цьому він зазначив, що після зміни влади в Києві з’являється шанс, що процес проти Януковича перестане бути політизованим.

Окрім того, захист буде відстоювати права Януковича незалежно від того, яку позицію з цього питання займе обраний президент України Володимир Зеленський.

Зазначимо, Янукович одним із перших привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах 21 квітня і назвав вибір українців “мудрим”. У лідера виборів на це відповіли, що обійдуться “без цієї підтримки і цих привтіань”. 

ЦВК підрахувала 100% голосів у другому турі президентських виборів. Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%.

Який вирок отримав Янукович в Україні? 24 січня український суд визнав Януковича винним у низці злочинів, зокрема державній зраді, пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництві у веденні агресивної війни. Якщо Янукович повернеться в Україну, йому доведеться відсидіти 13 років у в’язниці. При цьому Янукович отримав пом’якшення покарання (прокурори просили 15 років ув’язнення) через скоєння злочину під впливом представників російської влади.

Держзрада Януковича полягає в тому, що після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році політик попросив у Путіна застосувати війська РФ для “відновлення законності” в Україні.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019