Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Ялівщину «розриватимуть»: Атрошенко та мерська коаліція «відфутболили» прохання громадськості

Початку 13-ї сесії Чернігівської міської ради передував мітинг під її стінами. Громадськість Чернігова виступала проти формування земельної ділянки, площею три з половиною гектари, під туристичним центром у «Ялівщині», адже це прямий крок до її продажу.

«Формується земельна ділянка, щоб у подальшому разом зі сформованою земельною ділянкою можна було продати на аукціоні будівлю. Продаж нерухомого майна може здійснюватися лише за наявності сформованої земельної ділянки і присвоєння кадастрового номера під об’єктом цього нерухомого майна»,- Олександр Гашпар, громадський активіст, юрист.

«Я щоранку бігаю свої 10 кілометрів по «Ялівщині». І це неможливо, що її вирубують»,- Марина Івашко, жителька Чернігова.

«Ми відстоюємо збереження «Ялівщини» в тих межах, у яких вона є, і намагаємося запобігти приватизації її частинами»,- Станіслав Іващенко, житель Чернігова.

«Ми прийшли сюди відстояти парк «Ялівщина». Перша наша основна вимога – це нарешті визначити межі парку»,- Юрій Можарівський, житель Чернігова.

«Сьогодні над «Ялівщиною» загроза в тому, що поступово, з хтозна-якими подальшими наслідками можуть відшматовувати ділянки по контуру парку. Тому що немає меж. І сьогодні ті люди, які зібралися, є небайдужі щодо збереження парку. А парк – це наша перлина. В Україні лише два такі парки є – у Львові й у Чернігові. Невже наша міська влада не розуміє, що це скарб, це безцінний скарб»,- Юрій Карпенко, еколог.

«Я взагалі не можу зрозуміти, як можна ухвалювати рішення про відділення ділянок такого парку, де ростуть екзотичні види дерев. Замість того, щоб сприяти розвитку цього парку, почистити його від сміття, висадити нові дерева, ухвалюють рішення, які, навпаки, знищують природу»,- Ілля Бондар, житель Чернігова.

Люди відстоювали як самі межі регіонально-ландшафтного парку, що їх хочуть порушити, так і існування Центру дитячо-юнацького туризму, який має всі шанси піти в небуття.

«Ми відстоюємо туристичний комплекс у «Ялівщині». Для дітей. Скільки вільного місця в Чернігові є. Стару побудову можна зносити і будуйте собі. Ні, треба лізти в зелену зону, щоб організовувати таку кількість людей»,- Лідія Савченко, жителька Чернігова.

На початку сесії міський голова Владислав Атрошенко запевнив громадськість, що продавати Ялівщину не збирається.

«Я вам даю слово, що це не відбудеться в будь-який утаємничений спосіб. Ніколи. Без громадських обговорень»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

А от із громадськими обговореннями такий варіант, очевидно, можливий. Тим більше, що активісти з’ясували: щодо інших локацій у «Ялівщині» слова мера розходяться з реальністю. Її вирубують.

«Не можу прокоментувати. Єдине, що можу сказати: мій тесть точно не мав стосунку до вирубки дерев. Цей сюжет був місяць тому. За місяць тут не лишилося жодного дерева»,- Сергій Безбородько, громадський активіст.  

Зняв із себе відповідальність лідер партії «Рідний дім» і за дії однопартійців «ріднодомівської» коаліції в обласній раді, яка не ініціює створення меж Ялівщини.

«То до кого питання? То йдіть в обласну раду і запитуйте. Чому ви в мене це запитуєте?»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

«Якщо є проблема якась в обласній раді, ви ж представники партії «Рідний дім», там же так само є ваші представники. Поговоріть із ними, щоб вони це питання вирішили. Навіщо одні на інших перекидають? 8 років відбувається просто перекидання обов’язків»,- Олександр Тарнавський, громадський активіст.

А в той час, коли мер разів десять повторював, що цей шматок землі ввійде в регіонально-ландшафтний парк навіть після формування земельної ділянки, депутати від його ж фракції одразу говорили, що це не так.

«Ця територія жодним чином не ввійде у сам…»

«Вам Василь Лук’янович і Роман сказали, що ця територія входить до РЛП. Вона територіально там знаходиться, але належить вона комунальному підприємству»,- Роман Старіков, депутат Чернігівської міської ради («Рідний дім»).

Як підсумок: міська влада уважно послухала чернігівців і зробила по-своєму. Ухвалили рішення про формування ділянки, яка з часом може перетворитися на товар, але товар цей не для пересічних чернігівців.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

25.11.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин