Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Яким буде майбутній музей Ю. Лисянського в Ніжині? Фото

В місті Ніжині на Чернігівщині активно ведуться роботи зі створення Меморіального музею першого українського навколосвітнього мандрівника Юрія Федоровича Лисянського (1773—1837) — дослідника-географа, океанолога, картографа та етнографа, нащадка ніжинського шляхетного козацько-священичого роду.

Юрій Лисянський був першим українцем, який під час служби волонтером на британському флоті подорожував у Північній та Південній Америці, відвідав Кариби, острів Пасхи, Південну Африку, Індію. Під час перебування у тодішній столиці США м. Філадельфія він мав зустріч з першим президентом Штатів Джорджем Вашингтоном. А у 1803—1806 роках разом з естляндським німцем А.І. фон Крузенштерном здійснив навколосвітню подорож на шлюпах «Нева» та «Надія», під час якої відкрив один з Гавайських островів (острів Лисянського), картографував Аляску та зібрав унікальну етнографічну колекцію. Мандрівні нотатки Ю.Лисянського друкувалися у Петербурзі 1812 р. та в авторському перекладі в Лондоні у 1814 р. 2019-го року побачило світ перше вітчизняне видання книги Ю.Лисянського.

Наразі розроблено наукову та дизайн-концепцію музею, розробляється проєктно-кошторисна документація реставрації та пристосування будинку під музей. Інтенсивно поповнюється колекція музею, яку буде покладено в основу майбутньої експозиції. Головні ремонтно-реставраційні роботи ми плануємо завершити у 2023 році — до 250-річного ювілею нашого видатного земляка.

Меморіальний Музей Юрія Лисянського

Джерело: uezd.com.ua
2022-01-10 19:34:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин