Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Якщо ситуація погіршуватиметься: США пригрозили повітряними ударами по військовій техніці талібів


Якщо ситуація погіршуватиметься: США пригрозили повітряними ударами по військовій техніці талібів

Радикальна ісламістська організація Талібан, яка захопила владу в Афганістані, розгорнула потужну активність на міжнародному фронті. Таліби запевняють, що хоч і вводять шаріат – звичну для ісламського суспільства форму правління – переслідувати опонентів не будуть і мають намір давати більше прав жінкам.

Водночас BBC зазначає, що почалися переслідування тих, хто співпрацював з американцями. Афганці не хочуть влади талібів. Аеропорт Кабула – тому доказ. Там зараз філія пекла на землі. Тисячі людей намагаються втекти з країни.

Таліби щодня переконують світ, що вони змінилися в порівнянні з минулим перебуванням при владі 20 років тому, коли вели жорстку ісламську політику. Зараз готові до діалогу і прагнуть торгувати.

– Ми хочемо хороших відносин з усіма країнами, але міжнародна спільнота не повинна втручатися в наші внутрішні справи. Ми не сприймаємо тих, хто говорить з нами з позиції сили, – заявив представник Талібану Захібула Муджахід.

Зараз таліби вводитимуть шаріат. Але бойовики обіцяють надати більше прав жінкам, ніж за минулої своєї каденції, щоб вони могли працювати та вчитися. Також кажуть, що не будуть переслідувати ворогів. Якщо в Кабулі, де перебувають журналісти, ситуація кардинально не погіршилася, то в регіонах люди скаржаться, що таліби вводять нові правила.

У ЮНІСЕФ заявляють, що насильство поширюється по країні. Все більше родин змушені залишати свої будинки та перебиратися у порівняно безпечне місце – в Кабул. Багато дітей голодують під час цієї подорожі.

Таліби полюють на тих, хто, на їхню думку, співпрацював з силами НАТО або з попереднім урядом Афганістану, зазначає ВВС з посиланням на ООН. Вони приходять до людей додому і погрожують родичам. Зараз багато афганців намагаються втекти з країни.

Єдина можливість втекти – проникнути в аеропорт Кабула. Супутникові знімки показують тисячі людей в цьому аеропорту. Але периметр аеропорту захопили таліби. Вони перевіряють всіх, хто хоче потрапити всередину. Людей відганяють пострілами.

Хто задоволений зміною влади – так це Росія. Водночас всередині країни Москва вважає талібів терористами й всі журналісти в країні повинні нагадувати, що талібан – заборонена організація.

– Ми бачимо обнадійливі сигнали від талібів, які заявляють про готовність продовжувати процеси освіти для дівчаток, – сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з главою Білого дому Джо Байденом в червні виступив проти ідеї розміщення в Центральній Азії американських військових баз, які стали б плацдармом для спостереження за ситуацією в Афганістані, пише WSJ.

Зараз Америка використовує Катар у Перській затоці для запуску безпілотників, проте вони 60% запасу енергії витрачають на політ до Афганістану. Вашингтон пригрозив повітряними ударами по військовій техніці талібів, якщо ситуація в країні буде погіршуватися.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-20 14:10:30