Україна і світ

Якщо ловитимуть і кожного другого, це однак вигідно, – Нефьодов про контрабанду цигарок

Якщо ловитимуть і кожного другого, це однак вигідно, – Нефьодов про контрабанду цигарок

Голова Митної служби Максим Нефьодов пояснив, як він розуміє проблему контрабанди цигарок та які способи боротьби із цим явищем бачить.

Контрабанда цигарок – це реальна проблема, і, власне, контрабанда, а не просто митні порушення. Про це голова Державної митної служби Максим Нефьодов заявив у ефірі “Еспресо.TV”.

Природа контрабанди

“Але, тут треба розуміти, що природа цієї контрабанди полягає у шаленій різниці між собівартістю цигарок і між їхньою вартістю, особливо, у Євросоюзі. Тому, навіть якщо будуть ловити кожну другу цигарку – це все одно буде вигідно для контрабандистів”, – пояснив Нефьодов.

Як з нею боротися?

За словами Нефьодова, проблема контрабанди цигарок не вирішена ні в Україні, ні у Євросоюзі.

Ну, насправді, у світі ця проблема ніде не вирішена. Включно з розвиненими країнами. Адже тут можна поставити питання: “А, хто ж, власне, утримує цю контрабанду на другому боці кордону в ЄС – з їхньою працюючою правоохоронною системою, чесними судами тощо,
– наголосив чиновник.

Голова ДМС навів приклад боротьби з контрабандою, який вважає дієвим.

Якщо ловитимуть і кожного другого, це однак вигідно, – Нефьодов про контрабанду цигарок

Мовиться про країни Балтії. Там великі тютюнові компанії платять правоохоронцям і митникам офіційні бонуси за знайдену контрабанду.

Якщо митники зловили контрабанду на 100 тисяч гривень – вони можуть розраховувати на 10%. Це, напевно, досить потужний мотиватор для кращої роботи,
– підсумував Нефьодов.

Що відомо про Нефьодова?Він був першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі, відповідав за реформу публічних закупівель (у тому числі за впровадження електронних тендерів в рамках проекту ProZorro). До призначення в уряд був директором українського офісу фонду прямих інвестицій Icon Private Equity. Також Нефьодов є керівником громадської організації “Центр розвитку цифрової економіки”.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
21.08.2019