Україна і світ

Якими санкціями “здивував” Кабмін Росію

Якими санкціями "здивував" Кабмін Росію

Джерело: 112.ua

Оригінал на сторінці Сергія Куюна у Facebook

Кабмін міністрів України запровадив дзеркальні санкції щодо російських нафтопродуктів. Розбираймося, наскільки сильного удару завдано і по кому.

Дизельне паливо. Запроваджено мито 2% (близько 350 грн/т, або 30 коп./л). Обсяг поставок обмежено 2,5 млн тонн, дедалі більше обкладатиметься 25%-вим митом. Ця квота, по суті, відповідає нинішньому річному імпорту ДП з Росії (2,7 млн тонн у 2018 році).

Росія втратила перспективи нарощувати постачання. Додатково зароблять білоруси та імпортери морем, які забезпечуватимуть зростальний ринок ДП. Корпоративний сектор і промисловість, як основні споживачі ДП і платники податків, платитимуть більше.

Бензин. Віднесений урядом до розряду “чутливого” імпорту, хоча поставок бензину з Росії немає. Мито 0. Росія знову не постраждала.

Скраплений газ. Як і бензин, віднесено до “чутливого” імпорту, мито 0, квот немає. Знову Росія при своїх. Її частка дійсно велика, як і щодо ДП, – 40%. Але от тут мито була би більш доречнима, і не 2%, а краще 20%.

Це би дало 1,3 грн на пістолеті, але при цьому зберегло би його привабливість для водіїв (близько 15 грн/л, або 50% від ціни бензину або “нормативне” значення). Але головне, це би зробило привабливим імпорт з альтернативних напрямків, зокрема з моря. Також це би дало хороший заробіток внутрішнім виробникам.

Висновки. Рахунок 1:1. “Порожні” квітневі санкції дістали  адекватну відповідь від українського Кабміну. Для ринку вони не матимуть ніякого значення, як і для російських постачальників. Між тим перед державою стояло завдання посилити альтернативні канали постачання нафтопродуктів і надати стимул внутрішній нафтопереробці.

На мій погляд, єдине, що примітно в цій історії, так це сам по собі факт запровадження мит і квот на імпорт світлих нафтопродуктів. Не пригадаю я таких прецедентів.

Сергій Куюн

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua