Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Який податок на прибуток в Україні зараз та що зміниться у 2025 році

Фото: Depositphotos

Ухвалений 10 жовтня 2024 року законопроєкт 11416-д передбачає значні зміни у податковій системі України. Нові податкові норми торкнуться практично всіх громадян України та бізнесу. 

Факти ICTV дізнавалися, який податок на прибуток в Україні зараз та що зміниться у 2025 році. 

Який податок на прибуток у 2024 році 

Відповідно до законопроєкту 11416-д, з 1 жовтня 2024 року військовий збір на всі види заробітних плат, включно з доходами працівників ІТ-сфери, що працюють за режимом “Дія.Сіті”, зростає з 1,5% до 5%. Це означає, що податок буде нараховуватися і на доходи, отримані з початку жовтня. 

З 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи фізичних осіб (дивіденди, проценти, доходи від продажу майна тощо) також підвищується з 1,5% до 5%. 

ФОПи 1, 2, 4 груп зобов’язані щомісяця сплачувати військовий збір у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати. Із жовтня 2024 року це становить 800 грн на місяць. 

ФОПи третьої групи сплачуватимуть 1% від суми свого доходу у вигляді військового збору. 

Для банківських установ встановлюється підвищена ставка податку на прибуток у розмірі 50% за 2024 рік. Це означає, що банки доплатять різницю між вже сплаченим податком за старою ставкою та новою. 

Яким буде податок на прибуток у 2025 році 

З початку 2025 року в Україні набувають чинності нові ставки податку на прибуток, які суттєво вплинуть на діяльність різних секторів економіки.  

Як зміниться податок на прибуток: 

  • Базова (основна) ставка податку становитиме 25% прибутку фінансової установи (крім страховика), визначеного відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу.
  • Для АЗС запроваджується нова система оподаткування у вигляді щомісячних авансових платежів з податку на прибуток. Сума такого платежу залежатиме від типу АЗС і може становити 30, 45 або 60 тис. грн на місяць. Важливо зазначити, що суми переплат не враховуватимуться під час розрахунку податку на прибуток за підсумками року. 
  • Для обмінних пунктів також запроваджуються авансові платежі з податку на прибуток. Розмір такого платежу залежить від місця розташування обмінного пункту і може становити від €200 до €700 на місяць. 
  • Встановлюється мінімальна рента на видобуток гірських порід (щебень, граніт, пісок) у розмірі не менше $5 за тонну.  

Якщо організація не сплатить вчасно податок на прибуток в Україні, штраф становитиме 340 грн за перше порушення. Згідно з чинним законодавством, податкова декларація з податку на прибуток повинна супроводжуватися фінансовою звітністю як її невід’ємною частиною. Відсутність фінансової звітності робить подану декларацію недійсною та тягне за собою відповідальність перед податковою службою. Якщо будуть повторні порушення протягом року, то штраф зросте. 

Зміни для фізичних осіб та підприємців 

З 1 січня 2025 року всі роботодавці та підприємці зобов’язані щомісяця подавати звітність про нараховані та сплачені податки на доходи фізичних осіб (ПДФО), військовий збір та єдиний соціальний внесок (ЄСВ).  

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Доходи, отримані громадянами у вигляді Національного кешбеку, звільняються від оподаткування ПДФО у 2024 та 2025 роках. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-13 20:00:00