Місто і регіон

Які заходи з дерусифікації та декомунізації проводять в Ніжині?

Демонтовано у 2022: Братська могила робiтникiв мiлiцii, які загинули в бою з махновцями у квітні 1921 року

У 2023 році виконавчим комітетом Ніжинської міської ради заплановано проведення низки заходів щодо дерусифікації та декомунізації міської топоніміки та монументальних об’єктів громади. Так, на ряді меморіальних дощок буде змінено тексти, деякі з них буде оновлено, а деякі демонтовано. Крім того заплановано звернутися до Державного реєстру нерухомих пам’яток щодо винесення зі списків могил радянських командирів та пам’ятного знаку «на честь звільнення Ніжина від нацистської окупації», відомого як танк.

Відповідну інформацію надав помічник народного депутата Оксани Савчук Олександр Рудоманов, яку йому надав Ніжинський виконком.

У відповіді на його запит сказано, що 11 травня 2022 року міською радою було демонтовано об’єкт «Братська могила робiтникiв мiлiцii, які загинули в бою з махновцями у квітні 1921 року (колишнiй пам’ятник історії, знятий з реєстру памяток та державного обліку історії місцевого значення).

Цей пам’ятник викликав неодноразові хвилювання національно свідомої громадськості, адже крім самого напису про те, що тут поховані люди, які боролись за радянську владу, поховання насправді стосувалося працівників карально-репресивних органів, які в різні часи загинули від рук козацько-селянських повстанців.

Що стосується перейменувань мiських урбанонiмiв і не тільки, то Розпорядженням Ніжинського мiського голови №84 вiд 19 квiтня 2022 року було створено робочу групу, яка затвердила дії, що мають бути впровадженні на декількох меморіальних об’єктах міста. Відповідні листи надіслали балансоутримувачам. На даний момент з окреслених заходів вже демонтовано меморіальні дошки.

Час Чернігівський 

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2023-02-06 16:56:08

Магазин Автозапчастин м.Ніжин