Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Які види онкологічних захворювань напряму пов’язані із зловживанням алкоголю: роз’яснення лікарів

На збільшення ризику онкологічних захворювань впливає кількість, а не тип алкогольного напою. Більшість доказів свідчить про те, що саме етанол з етилового спирту підвищує ризики раку, а не інші речовини в напоях.

Тому міфи про “більш корисні” чи “більш шкідливі” алкогольні напої не мають наукового підґрунтя.

Який вид раку загрожує пиякам

Лікарі назвали онкологічні захворювання, поява яких, за твердженням дослідників, напряму залежить від зловживання алкогольними напоями. Їх, принаймні шість:

Зараз дивляться

  • рак гортані;
  • рак стравоходу (плоскоклітинний рак);
  • рак молочної залози (до і після менопаузи);
  • колоректальний рак;
  • рак шлунка;
  • рак печінки.

Крім того, регулярне вживання будь-якого алкоголю підвищує ризик раку легень, підшлункової залози та шкіри.

Досі мова йшла про зловживання алкоголем. Проте є дослідження, які показують, що навіть невелика кількість алкоголю (до однієї стандартної дози на день — приблизно 150 мл вина чи 300 мл пива або 30 мл горілки чи віскі) підвищує ризик раку ротової порожнини та глотки.

За твердженням ВООЗ, вживання алкоголю пов’язане з більш ніж 200 недугами та розладами, включно із цирозом печінки, серцево-судинними захворюваннями, ранньою деменцією, психічними розладами і раком.

Пошкоджує структуру ДНК

Алкогольні напої є багатокомпонентними сумішами, що містять щонайменше 15 відомих канцерогенів — речовин, які можуть порушити структуру ДНК.

До них передусім належать етиловий спирт і продукт його окислення — ацетальдегід, а також акриламід, афлатоксини, миш’як, бензол, кадмій, етилкарбамат, формальдегід, фуран, свинець, 4-метилімідазол, N -нітрозодиметиламін, охратоксин А та сафрол.

Усі ці речовини підсилюють канцерогенну дію одна одної і таким чином спричиняють розвиток раку.

А етиловий спирт може уповільнити здатність організму розщеплювати шкідливі хімічні речовини та позбуватися їх.

А ще він здатен підвищувати рівень естрогену — гормону, важливого для росту і розвитку тканин молочної залози, що може збільшити ризик розвитку раку.

У вагітних жінок вживання алкоголю призводить до ушкоджень клітин і тканин плода, який розвивається, тож підвищуються ризики вроджених вад і онкологічних захворювань.

Медики наголошують, етиловий спирт міститься у всіх спиртних напоях, в тому числі у пиві, вині, лікерах (дистильовані спиртні напої), не кажучи вже про міцні напої.

Тож канцерогенно небезпечне, тією чи іншою мірою, все спиртне.

Джерело: Центр громадського здоров’я

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-18 11:44:15