Україна і світ

Які продукти вбережуть від раку та серцевих хвороб

Які продукти вбережуть від раку та серцевих хвороб

Вживання продуктів, які багаті на флавоноїди, таких як, яблука і чай, захищає від раку і серцевих захворювань. Особливо це актуально для курців і тих, хто не відмовляє собі в спиртному.

Вчені з Університету Едіт Коуен (Edith Cowan University, ECU) в Австралії, провели аналіз раціону харчування 56 тисяч жителів Данії пише EurekAlert!.

Спостерігали за учасниками протягом 23 років.На момент початку моніторингу їх вік становив від 52 до 60 років. Протягом зазначеного періоду від серцево-судинних захворювань померли понад 4 тисяч осіб, а від раку – майже 6,3 тисячі. Варто також зазначити, що спочатку таких недуг у них не було.

Флавоноїди – що це?

Це пігменти рослинного походження, природні барвники. У нашому організмі флавоноїди регулюють дію ферментів, в тому числі травних. Деякі флавоноїди мають антибактеріальну дію.

Вчені прийшли до висновку, що лише 500 міліграмів флавоноїдів щодня суттєво знижують ризик смерті від раку або серцево-судинних захворювань. При цьому захисний ефект виявився найсильнішим для людей з високим ризиком хронічних захворювань, пов’язаних з курінням, і тих, хто пив регулярно вживав спиртне.

Природно, флавоноїди не нівелюють ці ризики повністю. Тому вчені радять кинути курити та відмовитися від вживання алкоголю.

Важливо вживати різні флавоноїдні сполуки, що містяться в різних рослинних продуктах і напоях. Це легко можна досягти: одна чашка чаю, одне яблуко, один апельсин, по 100 грамів чорниці та броколі забезпечать широкий асортимент цих з’єднань і в сумі дадуть ті самі 500 міліграмів.

via GIPHY

Хоча проведений аналіз встановив зв’язок між споживанням флавоноїдів і нижчим ризиком смерті, точна природа захисного ефекту не зрозуміла.

Вживання алкоголю і куріння посилюють запалення і ушкоджують кровоносні судини, що може збільшити ризик розвитку ряду захворювань.

Флавоноїди мають протизапальний ефект і покращують функцію кровоносних судин, що може пояснити, чому вони пов’язані з нижчим ризиком смерті від хвороб серця і раку.

Джерело Телеканал новини «24»
14.08.2019