Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Які країни приймають біженців з України – куди можна виїхати

Уже п’ятнадцяту добу в Україні триває війна – 24 лютого Росія здійснила напад з різних напрямків. Через це мешканці почали масово полишати великі міста, східні регіони та їхати на Захід. Водночас низка європейських країн готова приймати біженців з України.

ЄС підготував план для прийому українців, зокрема йдеться про східноєвропейські країни, зазначила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час брифінгу 24 лютого.

– Ми маємо з усіма країнами-членами на передовій чіткі плани дій у надзвичайних ситуаціях, щоб негайно прийняти цих біженців з України, – уточнила Урсула фор ден Ляєн.

Куди можуть їхати українці:

 • Польща

Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінскі заявив, що Польща готова приймати стільки громадян, скільки буде на її кордонах.

Водночас у приймальних пунктах українців забезпечуватимуть харчуванням та медичним обслуговуванням.

Кордон можна перетнути без закордонного паспорта та сертифіката вакцинації.

 • Словаччина

У МВС Словаччини оголосили, що країна готова прийняти всіх громадян, які тікають від війни.

Водночас в’їзд буде дозволено навіть громадянам без дійсного паспорта.

Проте це буде можливо лише після індивідуального спілкування з прикордонниками.

 • Угорщина

Уряд Угорщини також відправив людей для допомоги громадянам України. Міністр оборони Тібор Бенко говорить, що країна планує прийняти близько 600 тис. українців.

Щодо правил перетину кордону додатково не повідомляється.

 • Молдова

Президент Мая Санду також заявила про готовність Молдови надавати допомогу українцям.

КПП на спільному кордоні працюють у посиленому режимі.

 • Чехія

Прага готова приймати українців. Країна створила кризовий центр, зазначив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан, передає Chezh Radio.

 • Естонія

Естонія також дозволила громадянам України залишатися у країні після закінчення дії візи. Про це заявив генеральний директор Департаменту поліції та прикордонної охорони Ельмар Вахер.

 • Ірландія

Ірландія екстрено скасовує візовий режим для українців, які в’їжджатимуть до країни. Про це повідомила міністр юстиції Гелен Макенті.

 • США

Крім того, США також готові прийняти українських біженців. Проте, як вважає речниця Білого дому Джен Псакі, більшість з них осядуть у країнах ЄС.

Не лише готовністю прийняти біженців, а й гострою критикою відреагували західні партнери на напад Росії на Україну. Обговорюються різноманітні санкції.

 • Румунія

Наразі громадяни України можуть в’їжджати до Румунії за біометричним чи простим паспортом у пунктах перетину кордону. Ті, хто просить притулку, також можуть в’їхати з іншою формою ідентифікації, включаючи національні посвідчення особи та свідоцтва про народження.

Документ може бути продемонстрований будь-яким іноземним громадянином у пункті перетину кордону.

Громадяни України також можуть в’їжджати без документів на підставі заяви особи, з гуманітарних причин.

 • Ісландія

Рейк’явік вирішив надати пріоритет українцям, які подають заяви на надання притулку.

 • Велика Британія

Візові правила були пом’якшені для найближчих родичів українців, які мешкають у Великій Британії. Це означає, що українські члени сімей британських громадян можуть подавати заяву на отримання сімейної міграційної візи безоплатно.

Раніше це поширювалося на подружжя або громадянських партнерів, які перебувають у шлюбі не менше двох років, дітей віком до 18 років, батьків, якщо онукові ще не виповнилося 18 років, та дорослих родичів, які є опікунами.

Тепер уряд Сполученого Королівства розширив цю норму, включивши до неї всіх, хто є дорослим батьком, бабусею чи дідусем, дитиною старше 18 років або братом чи сестрою громадянина України, який проживає у Великій Британії. Проте тим, хто не має родичів у країні, як і раніше, не дозволять в’їхати в країну.

Новий маршрут візового спонсорства дасть змогу британським підприємствам привозити громадян України у Велику Британію.

 • Швеція

Прибувши до країни, українець може подати заявку на захист для себе і своєї сім’ї.

Крім того, на спеціальному сайті можна знайти інформацію щодо того, як міграційне агентство Швеції може допомогти з житлом та фінансовою підтримкою, а також які права у громадянина є у Швеції, якщо він отримає посвідку на проживання.

 • Литва

У Литві українцям також допомагають – і з житлом, і з працевлаштуванням. Для дітей проводять різноманітні розважальні заходи, а дорослі можуть отримати безкоштовну психологічну підтримку. Вся корисна інформація зібрана на одному ресурсі.

 • Директива ЄС

Відповідно до постанови Євросоюзу, громадяни України, які шукають притулку у зв’язку з війною, можуть залишатися у країнах Європейського Союзу до трьох років без необхідності попередньо подавати прохання щодо надання притулку.

Йдеться про такі країни:

Бельгія, Швейцарія, Фінляндія, Німеччина, Чехія, Австрія, Словенія, Хорватія, Болгарія, Греція, Італія, Франція, Іспанія, Португалія, Латвія, Литва, Естонія, Ірландія.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-18 19:58:19

Магазин Автозапчастин м.Ніжин