Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Які країни приймають біженців з України у 2024 році: що потрібно знати

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на січень 2024 року, у світі було зафіксовано понад 6,3 млн біженців з України. Попри велику кількість переселенців, країни ЄС продовжили термін тимчасового захисту для українців до 2025 року.

Які країни приймають біженців з України у 2024 році та на яких умовах — в матеріалі на Фактах ICTV.

Які країни приймають біженців з України 2024: перелік

У цьому році деякі країни світу змінюють правила допомоги для переселенців. Розгляньмо, де приймають біженців з України у 2024 році та які країни пропонують кращі умови для українців.

Зараз дивляться

Німеччина

Німеччина вже прийняла багато українських біженців, але продовжує надавити тимчасовий захист людям, що тікають від війни. В’їхати до країни можна без візи, але для перебування в країні протягом 90 днів необхідно оформити тимчасовий захист. Німецький уряд продовжив цей статус до березня 2025 року.

Яку допомогу надає Німеччина українцям:

  • безплатне житло;
  • фінансова допомога – регулярні виплати по безробіттю становлять €502 на місяць;
  • безплатніі медичні послуги;
  • право на працевлаштування – самостійно або через центри зайнятості;
  • освіта та безплатні курси німецької мови для дорослих.

Швеція

Швеція підтримує українців та надає тимчасовий прихисток. Переселенцям надається безплатне державне чи орендоване житло. Доїхати до Швеції можна з Польщі. Квиток коштує від 179 злотих, це 1 670 гривень. У 2024 році Швеція планує збільшити виплати для біженців до 818 євро на місяць, це 33 тис. гривень. Безплатних курсів шведської мови поки немає, але в цьому році можливе їх запровадження.

Латвія

Латвія буде приймати українців до 4 березня 2025 року. Країна надає одноразову фінансову допомогу в кризовій ситуації, що становить – €343 на дорослого й €240 на дитину. Також біженцям виплачується додаткова щомісячна допомога у розмірі €137 на першу людину та €96 на інших членів родини.

У 2024 році українці можуть розраховувати й на іншу матеріальну підтримку або соціальні послуги відповідно до власних потреб.

Румунія

Румунія також буде надавати тимчасовий прихисток українцям до 2025 року. Підтримка від держави діяла до кінця 2023 року, але у 2024 році кожен випадок розглядатиметься індивідуально. Проте, переселенці можуть звернутися за нею до благодійних організацій.

Молдова

Молдова вже прийняла близько 113 тисяч українців й продовжує це робити. Біженці можуть отримати 2 200 лей, це 4 600 грн, на кожного члена родини. Допомога виплачується благодійними організаціями, а не державою.

Де ще приймають біженців з України у 2024 році

Багато європейських країн підтримує українців. Які країни приймають біженців з України у цьому році?

Франція

У Франції тимчасовий захист можна отримати строком на 6 місяців. Надалі дозвіл на тимчасове проживання можна бути продовжити до трьох років. Біженці можуть отримувати грошову допомогу, розмір якої залежить від складу сім’ї.

Допомога на день становить:

  1. на одну людину €6,80;
  2. на двох людей €10,20;
  3. на трьох людей €13,60.

Якщо біженці не проживають у безкоштовному державному житлі, також можна отримати додаткову допомогу.

Чехія

Чехія приймає українців, але у 2024 році умови проживання в країні змінилися. Відтепер біженці мають право на безкоштовне житло лише протягом перших 150 днів тимчасового захисту. Також надається грошова допомога, яка відповідає прожитковому мінімуму країни – 4 860 крон, це 8 012 гривень на дорослого, й 3 490 крон на дитину.

Швейцарія

Швейцарія підтримує українців та надає допомогу. Біженці мають право на безкоштовну первинну медичну допомогу – консультацію лікарів, діагностику та безкоштовні ліки за рецептом. Умови надання допомоги можуть відрізнятися залежно від регіону Швейцарії.

Канада

Канада пропонує українцям спеціальні імміграційні програми, які включають швидке отримання дозволів на роботу та студентські візи. Також біженцям надається одноразова грошова виплата у розмірі 3 000 канадських доларів.

Ще які країни приймають біженців з України — це Болгарія, Португалія, Данія, Нідерланди, Естонія, Норвегія, Велика Британія, Сполучені Штати.

Які країни не приймають біженців з України

Польща

Польща одна з перших стала на допомогу українським біженцям, але поки подальше їх перебування в країні під питанням. Тимчасовий захист був продовжений до березня 2024 року. Інформації про подальше продовження поки немає.

Словаччина

Словаччина приймає українських біженців, надає прихисток та можливість перебування на території країни.

Ірландія

Уряд Ірландії з кінця січня 2024 року скоротив щотижневі виплати українським біженцям з €232 до €38,80, це понад півтори тисячі гривень на тиждень і близько 6400 гривень на місяць. Але зміни стосуються тих українців, які будуть приїжджати до країни після вказаного строку. Біженців, що вже перебували в країні це нововведення не стосуватиметься. Також новим біженцям надаватимуть право проживати у державному житлі лише 90 днів, потім квартиру доведеться шукати самому.

Іспанія

Уряд Іспанії продовжив тимчасовий захист українців до березня 2025 року, але, за словами біженців, що перебувають в країні, отримати допомогу зараз важко, тому люди живуть в Іспанії, переважно, власним коштом.

Італія

Італія надає тимчасовий захист українцям, проте отримання фінансової допомоги під питанням. Максимальний термін, на який її можуть надавати — 3 місяці. Але наразі є велика кількість програм для біженців із безплатним житлом, продуктами та одягом.

Австрія

В Австрії право на тимчасове проживання для українських біженців продовжено лише до 4 березня 2024 року.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 18:16:37