Україна і світ

Які канали перебувають під контролем Медведчука

Які канали перебувають під контролем Медведчука

Проросійський політик та член партії “Опозиційна платформа – “За життя” Віктор Медвечук де-юре не володіє жодним медіахолдингом. Проте де-факто під його контролем перебувають вже три інформаційні телеканали.

Йдеться про NewsOne, “112 Україна” і ZIK. Всіми ними за документами володіє народний депутат VIII-ого скликання Верховної Ради від фракції “Опозиційного боку” та права рука Медведчука Тарас Козак. 

Марафон із купівлі телеканалів Козак почав відносно нещодавно: 

 • 5 жовтня 2018 року викупив NewsOne в Андрія Портнова – заступника голови Адміністрації Президента часів Януковича
 • 14 грудня 2018 року “обзавівся” телеканалом “112 Україна”, який придбав у німця Едуарда Катца. Хоча, коли у 2018 році власником став Катц, журналісти-розслідувачі вже тоді називали Медведчука неофіційним власником каналу. Резонансне розслідування читайте тут.
 • 14 червня 2018 року стало відомо про успішну угоду між львівським олігархом Петром Димінським та Козаком, внаслідок якої останній прибрав до рук ZIK
 • Загалом в українському медіапросторі суто інформаційних телеканалів сім:

  • 24 канал
  • Еспресо TV
  • Прямий
  • 5 канал
  • NewsOne
  • 112 Україна
  • ZIK

  Як повідомило у коментарі 24 каналу українське представництво Nielsen, їхня загальна частка охоплення аудиторії складає 8,611%. На канали, які перебувають під контролем Медведчука, припадає 5,63%. 

  Зауважимо, що NewsOne є провідним проросійським телеканалом, який дуже прихильно ставиться до політики Кремля та агресії Росії в Україні. А на каналі “112 Україна” сам Віктор Медведчук є “гостем”, якого чи не найчастіше показують в ефірі. Яких змін зазнає контент каналу ZIK, покаже час, та після звістки про продаж ZIK низка топ-менеджерів та авторитетних журналістів заявила про звільнення з мовника. Серед них керівниця департаменту виробництва власних програм ZIK Ольга Мовчан, редакторка інформаційного агентства ZIK Тетяна Вергелес, автор і ведучий програми “Історична правда” Вахтанг Кіпіані та шеф-редактор новин телеканалу ZIK Роман Недзельський.

  Що відомо про Тараса Козака і що його пов’язує з Медведчуком?

  Він тривалий час працював на різних посадах у Державній митній службі, зокрема був там заступником голови, очолював Західну регіональну митницю. У 2014 році став народним депутатом від “Опозиційного блоку”. У парламенті Козака знають як найближчого соратника Віктора Медведчука. До прикладу, він у 2010 – 2014 роках був депутатом Львівської обласної ради та заступником голови ГО “Центр Правова Держава”, керівником якої є останній.

  Водночас це підтверджують і журналісти-розслідувачі. За їхніми словами, нардеп Козак входить до найближчого оточення Віктора Медведчука, має приймальню в тому ж столичному будинку, що й офіс кума Володимира Путіна та його громадського руху “Український вибір”. Народний депутат Сергій Лещенко називає Медведчука та Козака бізнес-партнерами. А журналісти програми “Схеми” зафіксували, що вони разом літають з Москви до Києва.

  Також Козак був фігурантом скандалів щодо анексії Криму. Зокрема, у своїй декларації він вказував, що власником ділянки в окупованій Ялті. Крім того, його помічали під час “конспіративного” пішого переходу адмінмежі з півостровом. У 2016 році Козак став власником автомобіля Audi A8 вартістю у 2 мільйона гривень, а зробив йому такий подарунок його брат Богдан Козак, що є повним тезком власника компанії “Львівхолод”, однак це різні люди. Сам Богдан Козак є також львівським підприємцем, однак є співвласником низки юридичних осіб у сферах готельно-відпочинкового та будівельного бізнесів і нерухомості. У деяких із них партнером Богдана Козака виступає брат Віктора Медведчука – Сергій.

  Джерело Телеканал новини «24»
  14.06.2019