Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яке сьогодні свято – 24 червня 2024: день ангела, прикмети та що не можна робити

Сьогодні, 24 червня, православні віряни відзначають одразу кілька великих церковних свят. У світі проводять День басейну, а ще на цю дату припадає Міжнародний день феї.

Факти ICTV дізналися більше про свята та події цього дня, а також про повʼязані із ним прикмети й заборони.  

Яке сьогодні свято – 24 червня 2024 року

Щороку 24 червня (7 липня за старим стилем) православна церква святкує Різдво Іоанна Предтечі. У народі його ще називають святом Івана Купала. Він є одним з найбільш шанованих святих, адже Іоанн Предтеча – пророк, що хрестив Ісуса Христа.

Зараз дивляться

Його мати вважають родичкою Діви Марії. Маленькому Іоанну вдалося залишитися в живих, коли цар Ірод наказав вбити усіх новонароджених хлопчиків у Віфлеємі, боячись Ісуса.

Фото: Pexels

Саме Іоанну Предтечі належало передбачити пришестя Сина Божого. Саме він повинен був впізнати його серед інших людей, розповісти всім про його появу та похрестити у водах Йордану.

Смерть Іоанна Хестителя була мученицькою – йому відтяли голову за наказом батька Ірода Антипа.

Також на цю дату припадає важливе престольне свято –  День Святого Духа, відоме ще як Понеділок Святого Духа. Згідно з церковними переказами цього дня на апостолів зійшов Святий Дух, як їм обіцяв Спаситель після воскресіння.

Хто святкує день ангела 24 червня

Сьогодні іменини відзначають хлопчики та чоловіки, що носять імена Олександр, Андрій, Богдан, Іван, Костянтин, Лука та Ян. Серед жінок та дівчат день ангела святкують Марії та Фаїни.

Що не можна робити 24 червня 2024 року

З урахуванням великого церковного свята, цього дня українці намагалися не сваритися, не пліткувати та не заздрити. Також люди утримувалися від веселощів, не галасували, не займалися важкою працею та рукоділлям і не поралися по хаті.

У народі вірили, що 24 червня не можна користуватися ножем і різати продукти круглої форми, щоби не брати на себе гріх вбивць Іоанна. Ще не давали в борг, аби не накликати бідність, не підіймали з землі знайдені гроші. Вважалося, що це може привернути хвороби та нещастя.

Астрологи не радять планувати важливі справи та займатися лікувальними процедурами, бо їхній хід важко передбачити. Відмовтесь від алкоголю та стрижки, бо вона може погіршити самопочуття.

Що можна робити сьогодні

У велике релігійне свято парафіяни йдуть на богослужіння або моляться вдома. У Іоанна Предтечі зазвичай прохають про зцілення, зокрема від головного болю, про здоровʼя для дітей та щасливий шлюб.

Місячний календар радить навести лад на робочому місці, розкласти все по місцях.

Народні прикмети на 24 червня 2024

  • Небо в зорях віщує добрий врожай грибів.
  • Спів цвіркунів вночі обіцяє мʼяку зиму.
  • Рясна роса пророкує гарний врожай огірків.
  • Запах свіжої трави зранку натякає на дощ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-24 05:34:45