Яке сміття викидати у клітки для збору вторинної сировини?
Сортування сміття — це цивілізований спосіб поводження з відходами.
Яка ситуація із сортуванням у Ніжині?
Спостерігається негативна тенденція, коли у клітки для збору вторинної сировини містяни викидають усе підряд.
Працівниця дільниці сміттєприймання та сортування ТПВ пані Наталія, яка працює на підприємстві 5-й рік ділиться особливостями своєї роботи:
“За день можемо вичистити від 10 до 15 кліток для вторинної сировини у які люди викидають памперси, залишки їжі…можуть поки вигрібаємо кинути пакет з відходами на голову. Зробити зауваження неможливо, бо відразу телефонують на гарячу лінію і скаржаться. Таблички з роз’ясненнями, що можна/неможна вкидати до кліток люди зривають. Буває так, що до кліток не підступитися, бо перед ними накидають купи гілок та сміття, яке має бути у контейнері. Можуть просто так викидати бите скло (не загортаючи у картон), через, що стараємося бути обережними, щоб не порізати руки…”
Разом із небажанням містян сортувати сміття постає питання людяності і поваги до чужої праці.
Важливо! У клітки для збору вторинної сировини можна вкидати: скло (склобій попередньо загорнувши у картонну коробку чи щільний пакет), папір, метал і пластик.Якщо ми хочемо рухатися вперед до Європейських цінностей, то нам просто необхідно вчитися сортувати сміття.
На початковому етапі сортування сміття може здатися складною важкоопанованою задачею, особливо для тих, хто тільки починає з цим ознайомлюватися.
Для того, щоб цей процес був більш простим і ефективним рекомендуємо дотримуватися принципу “послідовності”. Необхідно спочатку розділити відходи на основні категорії (наприклад, сухі відходи, папір, пластик, скло, органічні відходи), а потім вже внутрішньо сортувати їх на більш дрібні фракції за необхідності.
Також, варто практикуватися і бути терплячим: “Як і з будь-якою новою навичкою, сортування сміття потребує часу та практики”. Важливо не кидати справу на пів дорозі, якщо спочатку не все виходить ідеально.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Пам’ятайте, що відповідальність за сортування сміття є частиною загальної екологічної свідомості, і кожен може внести свій внесок у збереження навколишнього середовища.
Unenizh.org.ua
2024-02-18 08:45:06