Україна і світ

Яка ідеологія у партії “Слуга народу”: пояснення Стефанчука

Яка ідеологія у партії "Слуга народу": пояснення Стефанчука

Лібертаріанство – саме ця ідеологія була підґрунтям створення партії “Слуга народу”. Мовиться про необхідність запровадити в Україні ліберальну модель економіки, ліберальну модель відносин з відповідними національними особливостями, але перед цим – зламати систему.

“Зробити нормальну державу, де є політична воля та нормальні відносини людини і держави, де людина є найвищою цінністю”, – це заклали в основу ідеології партії “Слуга народу”, за словами ідеолога команди Володимира Зеленського та новопризначеного представника президента у Верховній Раді України Руслана Стефанчука. Він дав розгорнуте інтерв’ю виданню “Лівий берег”.

28 років незалежності як “день бабака”

За словами Стефанчука, усі 28 років незалежності України відбуваються як “день бабака” (мовиться про безупинне проживання одного і того ж дня, як у популярному американському фільмі 1993 року).

Ми щодня прокидалися – і нічого не змінювалося. Країна, де є політична воля і бажання народу, може здійснити все. А у нас 28 років ніхто не займався економікою, спілкуванням з народом,
– розповів Стефанчук.

І пояснив, що тепер основна місія нової влади – “зламати систему і запропонувати нову модель економіки, де держава стає сервісом”. 

Лібертаріанство

Стефанчук наголосив, що підґрунтям ідеології партії “Слуга народу” є лібертаріанство. І на запитання журналістів, чи знає про це Володимир Зеленський, чи знає він суть цієї ідеології, представник президента у Раді відповів: “Звичайно. Ми з цього почали формувати наші з ним відносини”.

Що таке лібертаріанство? Стефанчук говорив про необхідність запровадити в Україні ліберальну модель економіки, ліберальну модель відносин з відповідними національними особливостями. Однак загалом лібертаріанство – це об’ємна політична філософія, прихильники якої виступають за втілення ідеї індивідуальної свободи та мінімізацію державного апарату. Філософія, яка містить дуже багато напрямків, від консерватизму і аж до часткового анархізму.

Ми не боремося за виборця

Під час зміни влади в країні відбуваються активні процеси формування нових політичних сил та об’єднань. Зокрема, відомо про створення політичної партії Святослава Вакарчука “Голос”, про намір мерів Одеси й Харкова Геннадія Труханова й Геннадія Кернеса об’єднатися тощо. Усі вони будуть боротися за голоси виборців на парламентських виборах 2019 року в Україні. Стефанчук запевнив, що “Слуга народу” за голоси не боротиметься.

Ми не боремося за виборця – у цьому наша відмінність. Ми боремося за нову модель відносин в Україні. А виборець вже це підтримає, або ні. Поки те, що ми пропонували, люди підтримали,
– пояснив Стефанчук. 

Щоб відкату назад не було

На думку Стефанчука, відмінність “Слуги народу” від інших партій, що братимуть участь у виборах до Ради, в тому, що перед СН “не стоїть питання боротьби за електорат”. Натомість стоїть питання, “щоб запропонувати нову якість політики: відкритої, відповідальної, зрозумілої”. А для цього треба користуватися інструментами діджиталізації і відкритого суспільства.

І треба зробити все таким чином, щоб відкату назад не було,
– наголосив Стефанчук.

Яка ідеологія у партії "Слуга народу": пояснення Стефанчука

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
22.05.2019