Україна і світ

Як зупинити старіння мозку та покращити його функції

Як зупинити старіння мозку та покращити його функції

Міжнародна група вчених встановила механізми, який допоможе зупинити процес старіння мозку та покращити його когнітивні функції – фізичні вправи та антиоксиданти.

Експерти висунули гіпотезу, яка свідчить про те, що фізичні вправи сприяють нейрогенезу в гіпокампі (центрі пам’яті), пише MedicalXpress.

Нейрогенез – що це?

Це складний процес утворення нових нервових клітин в зрілій центральній нервовій системі.

А антиоксидантна добавка астаксантин підсилює цей вплив. При цьому на антиоксиданти непрямо впливає нейротрофічний фактор, таким як h-LEP (гормон гіпокампу).

Вони перевірили цю гіпотезу в експериментах на мишах, а також клітинних лініях людського мозку.

Так, фізичні вправи та вживання антиоксидантів стимулюють пам’ять, а це корисно людям з хворобою Альцгеймера та іншими нейродегенеративними станами.

via GIPHY

Але комбінація фізичної активності та прийом добавок надають кращий ефект, ніж поодинці. При цьому дефіцит гормону лептину в мишах-мутантах знищує вплив комбінації вправ і астаксантину, що вказує на ключову роль цього гормону.

Висновок вчених: вправи й дієтичні антиоксиданти є ефективною стратегією для поліпшення когнітивних функцій і здоров’я мозку. А також це буде корисним для сповільнення розвитку нейродегенеративних процесів.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
23.05.2019