Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Як знайти сімейного лікаря й укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція

Як знайти сімейного лікаря й укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція

Сімейний лікар, терапевт і педіатр для дітей — перший і основний лікар для пацієнта. До нього варто звертатися за перших проблем із самопочуттям, а також регулярно – для піклування про власне здоров’я. В Україні зараз налічуються майже 14 000 лікарів, з якими ще можна укласти декларацію. Як їх знайти у Чернігівській області та укласти декларацію?

У Чернігівській області працюють 287 сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, які ще можуть набирати пацієнтів й укладати з ними декларацію. Про це свідчать дані електронної системи охорони здоров’я.

Усього на Чернігівщині працює 601 лікар первинки, із них 314 уже набрали ліміт декларацій.

На сьогодні вже понад 862 тисячі жителів Чернігівської області обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра в 52 закладах первинки.

Як знайти сімейного лікаря, терапевта чи педіатра в Чернігівській області? 

 • Зайти на дашборд «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги» — https://bit.ly/30shoGq. На ньому можна знайти інформацію про кількість закладів первинки, які надають медичну допомогу пацієнтові, та лікарів, із якими ще можна укласти декларацію.
 • У фільтрах обрати область, тип населеного пункту або ввести в полі пошуку назву населеного пункту.
 • Якщо відома назва конкретного медичного закладу, слід обрати його у фільтрі «Надавач послуг». У таблиці під картою з’явиться перелік амбулаторій та їх контакти. Можна також натиснути на потрібну амбулаторію або обирати серед лікарів.
 • У таблиці праворуч карти є список усіх лікарів первинки, які приймають у конкретному закладі.
 • Там також вказана кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Тобто якщо навпроти прізвища стоїть галочка, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка вгору, то ще ні.
 • Лікарі, які мають свою приватну практику або працюють у приватних медзакладах, теж можуть укладати декларації з пацієнтом. Щоб знайти їх, треба обрати на дашборді форму власності закладу — приватна або ФОП.
 • Подати декларацію можна до лікаря, навпроти прізвища якого на дашборді стоїть стрілочка вгору.
 • Після того, як лікар обраний, варто зателефонувати у реєстратуру закладу й уточнити інформацію щодо вільних місць. Часом лікарі первинки працюють на пів ставки, тому набирають менше пацієнтів, ніж передбачає ліміт.
 • У лікарів первинки є ліміти на кількість укладених декларацій. Вони потрібні для того, щоб лікар міг надавати якісну медичну допомогу кожному пацієнтові. Для терапевта лімітом є 2 000 декларацій, для сімейного лікаря — 1 800, для педіатра — 900.

  Що робити, якщо вам відмовляють у підписанні декларації з обраним лікарем, який ще набирає пацієнтів? Слід звернутися до керівника закладу за поясненням.

  Якщо лікаря обрати неможливо, пацієнт має право звернутися до місцевого департаменту охорони здоров’я та НСЗУ за роз’ясненнями щодо можливості реалізувати право на вибір лікаря.

  Тим, хто вперше планує укласти декларацію з лікарем або збирається обрати іншого лікаря, треба мати з собою:

  • оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчують особу пацієнта та/або його законного представника;
  • оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про народження дитини, якщо треба укласти декларацію для дитини.

  Лікар заповнює декларацію в електронній формі та обов’язково має її роздрукувати, щоб пацієнт перевірив дані. Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. Один примірник залишається пацієнтові, інший — у медичному закладі. Дуже важливо, перш ніж підписати декларацію, перевірити всю внесену інформацію, щоб виправити помилки, якщо вони будуть.

  Оберіть свого сімейного лікаря та укладіть із ним декларацію! Адже сімейний лікар – ваш провідник у медичній системі. До нього варто звертатися за перших проблем зі здоров’ям. Лікар проводить огляд, дає направлення на безплатну діагностику й аналізи. За потреби лікар дасть скерування до вузькоспеціалізованого фахівця.

  Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

  18.11.2021
  Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

  Магазин Автозапчастин м.Ніжин